اخبار

زمان پخش سریال کوچک جنگلی از شبکه افق

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

زمان پخش سریال کوچک جنگلی از شبکه افق

زمان پخش سریال کوچک جنگلی از شبکه افق

دوستان در این بخش، زمان پخش سریال کوچک جنگلی به کارگردانی بهروز افخمی، که این شبها از شبکه افق بازپخش می شود را برای علاقمندان به این سریال تاریخی قرار دادیم.

این سریال  از روز شنبه دوم آذر، روی آنتن شبکه افق رفته است.

 سریال تلویزیونی «کوچک جنگلی» یکی از مجموعه های تلویزیونی پرطرفدار دهه ۶۰ است؛ فیلمی در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع زیادی از هنرمندان که زندگی و مبارزات میرزا کوچک خان جنگلی در مبارزه با استبداد رضاشاهی و استعمار انگلیس را به تصویر می کشد.

این سریال کوشیده است زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان را با نگاهی تحلیلی، به نمایش بگذارد.

«کوچک جنگلی» اما داستان همه قیام میرزا نیست، این سریال تنها دوره اول قیام او را به تصویر کشیده، یعنی دوره ای از شروع قیام و شکل گیری هیئت اتحاد اسلام تا ورود نیروهای تیمور تاش به رشت و راهپیمایی طولانی جنگلی ها به سمت شرق گیلان که در نهایت به تسلیم شدن حاج احمد کسمایی و اعدام دکتر حشمت شد منجر شد.

علیرضا مجلل در این سریال نقش میرزا کوچک خان را ایفا کرده و از دیگر بازیگران آن می توان به مهدی هاشمی، اکبر معززی، جهانگیر الماسی، جمشید گرگین، منوچهر حامدی، اسماعیل محرابی، فتحعلی اویسی و حسین خانی بیک اشاره کرد.

موسیقی تیتراژ انتهایی «کوچک جنگلی» توسط سید محمد میرزمانی در 14 قسمت ساخته شد و خوانندگانی محلی گیلان، تورج زاهدی و ناصر مسعودی آواز آن را اجرا کرده اند.

علاقمندان به مجموعه های تاریخی می توانند هر شب از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:30 بیننده «کوچک جنگلی» از  شبکه  افق باشند؛ تکرار این سریال نیز هر روز ساعت های ۹:۳۰ و ۱۴:۳۰ پخش می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا