بیوگرافی

بیوگرافی ویدا جوان و همسرش ایلا تهرانی + آدرس پیج اینستاگرام

5/5 - (1 امتیاز)

بیوگرافی ویدا جوان و همسرش ایلا تهرانی + آدرس پیج اینستاگرام

ویدا جوان بازیگر سینما و تلویزیون، متولد سال 1359 در تهران می باشد. وی لیسانس حسابداری طراح و ایده پرداز و دانش آموخته بازیگری تئاتر در کانون آموزشهای استاد حمید سمندریان است.

بیوگرافی ویدا جوان و همسرش

نام: ویدا

نام خانوادگی: جوان

تحصیلات: لیسانس حسابداری

پیشه: بازیگر

تاریخ تولد: 1365

همسر: ایلا تهرانی

ویدا جوان

ویدا جوان (متولد ۱۳۶۵ در تهران) بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر دارای مدرک تحصیلی لیسانس حسابداری طراح و ایده‌پرداز و دانش‌آموخته بازیگری تئاتر در کانون آموزش‌های حمید سمندریان می‌باشد. وی با بازی در سریال زمانه محصول سال ۱۳۹۱ شبکه ۳ سیما در نقش نگار به کارگردانی حسن فتحی به تلویزیون معرفی شد.

شروع فعالیت هنری ویدا جوان

ویدا جوان نیز مثل دیگر هنرمندان کار خود را از تئاتر شروع کرده است و اولین سریال تلویزیونی او زمانه به کارگردانی حسن فتحی در سال 1391 می باشد، که باعث دیده شدنش شد.

یک سال بعد با سریال پژمان و در نقش مقابل پژمان جمشیدی تجربه موفقی کسب کرد و سپس در سال 1394 با سریال شمعدونی  به کارگردانی سروش صحت به شهرت رسید.

دیگر فعالیت های ویدا جوان

ویدا جوان به جزء بازیگری در عرصه سینما و تلویزیون،  طراحی لباس نیز انجام می دهد.

ویدا جوان و همسرش

ازدواج و همسر ویدا جوان

ویدا جوان با ایلا تهرانی ازدواج کرده است.

نحوه آشنایی ویدا جوان و همسرش

 در ادامه مصاحبه با این زوج هنرمند را از دست ندهید.

ویدا جوان: حکایت آشنایی من و ایلا به چند سال قبل باز می گردد، یکی از دوستانم که از علاقه ام به دوبله با خبر بود مرا به استودیو ضبط صدای «ایلا» برد تا تست دهم.

طی همین جلساتی که به آنجا می رفتم و با ایلا صحبت می کردیم به این نتیجه رسیدیم که علایق مشترک مان در رنگ ها، هنر و مسائل عمیق زندگی بسیار است و حتی پس از ازدواج تفاهم ما دو نفر برای خانواده هایمان هم خیلی جالب بود.

عکس ویدا جوان

شیفته جسارت ویدا شدم

ایلا تهرانی: راستش را بخواهید آن چیزی که باعثشد من شیفته ویدا شوم و در تصمیم گیری ام برای ازدواج با او مصمم شوم جسارت و قدرتی بود که در او وجود داشت چیزی که این روزها کمتر به چشم می خورد.

ویدا از من خواستگاری کرد

ایلا تهرانی: راستش را بخواهید در ازدواج ما بسیاری از چیزها از جمله مراسم خواستگاری و عقد و عروسی به شیوه های رایج برگزار نشد و سعی کردیم ضمن احترام به سنت آن طور که خودمان دوست داریم این مراسم را برگزار کنیم، اتفاقی که در خواستگاری ما رخ داد و شاید به نظر برخی ها حتی نامتعارف به نظر برسد این بود که ویدا از من خواستگاری کرد و من هم آنقدر از این حرکت او شگفت زده شدم که بدون درنگ به او پاسخ مثبت دادم.

معمولاً دخترها در ذهن شان است که مرد رویایی شان سوار اسب سفید شود و به خواستگاری آنها بیاید، در حالی که ویدا این قاعده را به هم زد و با اسب سفید به خواستگاریم آمد و من را با خودش برد.

عکس ویدا جوان و همسرش

به جای گل و شیرینی در  روز خواستگاری، دو جلد از کتاب  برای  او هدیه بردم

ایلا تهرانی: ما دوست داشتیم به سنت ها احترام بگذاریم و حرمت بزرگترها را هم نگه داریم، به همین خاطر دوست داشتیم با اجرای برخی از مراسم ها به خانواده مان نشان دهیم که برای آنها ارزش قائل هستیم به همین خاطر مراسم رسمی خواستگاری ما به شکلی کاملاً متفاوت و البته جالب برگزار شد تا ما از این طریق نشان دهیم که ضمن حفظ سنت ها نگاه و باورهای خودمان را برای ازدواج داریم به طور مثال وقتی به خواستگاری ویدا رفتم به جای گل و شیرینی کتاب سعدی را برای مادر ویدا و دو جلد از کتاب های هوشنگ ابتهاج را برای خود او هدیه بردم این موضوع برای هر دوی ما بسیار عزیز و دوست داشتنی بود.

بیوگرافی ویدا جوان

مهریه عروس خانم ۷۰۰۰ شاخه گل رز

ایلا تهرانی: من و ویدا دوست داشتیم آن طور که دوست داریم زندگی مان را شروع کنیم و به شدت هم بر این باور بودیم که عشق و صداقتی که در زندگی ما وجود دارد باعث خوشبختی ما می شود به همین خاطر وقتی بحث مهریه به میان آمد ویدا مهریه ۷۰۰۰ شاخه گل رز هلندی به رنگ های سفید، قرمز و زرد را انتخاب کرد حتی عاقد هم در مراسم عقد از این مهریه ویدا تعجب کرد.

در هر حال من در طول این سال ها سعی می کنم به مناسب های مختلف برای همسرم شاخه گلی را بخرم.

عکس های اینستاگرام ویدا جوان

طبخ شام عروسی توسط مادر ایلا

ویدا جوان: دستپخت مادر ایلا در بین فامیل شان زبانزد است، به همین خاطر تصمیم گرفت برای اینکه همه در آن شب از مهمانی نهایت لذت را ببرند شام عروسی را خودش تهیه کند.

بنده خدا از سه روز مانده به مراسم در تدارک طبخ شام بود و همین کار ایشان باعثشد که همه از آن شب خاطرات بسیاری در ذهن شام رقم بخورد.

ویدا جوان بازیگر

از برگزاری این مراسم کاملاً بی اطلاع بودیم

ایلا تهرانی: من و ویدا بعد از اینکه مراسم نامزدی را برگزار کردیم چندان به فکر برگزاری مراسم عروسی نبودیم، هر دو سرمان با کار گرم بود و از آنجا که هیچ کدام مان درگیر و دار برگزاری مراسم عروسی پرهزینه نبودیم ترجیح دادیم همه چیز به شکل ساده برگزار شود تا اینکه پدر و مادرهایمان ما را سورپرایز کردند و در باغچه منزل عمه ام یک مراسم با ۱۸۰ نفر مهمان برگزار کردند، ما خودمان از برگزاری این مراسم کاملاً بی اطلاع بودیم و زمانی به ما گفتند که ما تنها ۲ ۳ ساعت برای آماده شدن فرصت داشتیم، در هر حال در آن روز ما به نوعی مانند دیگر مدعوین به نوعی مهمان بودیم که البته حسابی هم به ما خوش گذشت.

ویدا جوان در سریال زیر همکف

دست پخت ایلا در حد رستوران های پاریس است

ویدا جوان: من و همسرم در کنار هم به امورات خانه رسیدگی می کنیم چرا که من خودم چندان اهل کار خانه نیستم! بی شک اگر لطف و حمایت های ایلا نباشد، نمی توانم از پس انجام کارهای خانه به تنهایی بر بیایم چرا که من خیلی وقت ها به خاطر بازی تا دیر وقت سر کار هستم و زمانی که به خانه می آیم فرصت چندانی برای انجام کارهای خانه را ندارم.

اگر هر دوی ما خانه باشیم معمولاً به کمک همدیگر آشپزی می کنیم. در واقع همسر من آشپز کم نظیری است و غذایی که طبخ می کند، در حد رستوران های پاریس است به همین خاطر ترجیح می دهم در خیلی از موارد در حد یک کمک آشپز عمل کنم و احتیاجات او را در آشپزی برایش فراهم کنم.

ویدا جوان بازیگر سریال زیر همکف

من و همسرم عاشق یکدیگر هستیم

ویدا جوان: همیشه زندگی شخصی ام برایم نسبت به همه چیز در اولویت قرار داشت و هیچ چیز را حاضر نیستم با خوشبختی ام در زندگی مشترک عوض کنم، به همین خاطر حاضرم به خاطر حفظ زندگی ام، حتی قید بازیگری را بزنم.

من و همسرم عاشق یکدیگر هستیم و زندگی مان را با عشق و علاقه خاصی شروع کردیم و در نهایت این عشق و علاقه به ما کمک زیادی کرد تا یاد بگیریم مشکلات را به اتفاق هم حل کنیم. و برای حل آنها از خود گذشتگی داشته باشیم، اگر عشق و علاقه در زندگی مشترک وجود نداشته باشید، افراد دچار نوعی روزمرگی می شوند.

اینستاگرام ویدا جوان

جدایی از ایلا (همسرم) تنها چیزیه که سبب می شه از مرگ بترسم

ویدا جوان: راستش هر بار به مردن فکر می کنم، جدایی از ایلا (همسرم) تنها چیزیه که سبب می شه از مرگ بترسم، نه به خاطر اینکه همسرمه، نه! و نه به این دلیل که من آدم رومانتیکی هستم، که چندان هم رومانتیک نیستم؛ به این خاطر که خیلی کم پیش میاد آدم رفیقی داشته باشه که نگاهش پر از عشق باشه و دستانش مملو از احساس. قلبش پر از نیروی مثبت و سازنده باشه و به معنای واقعی رفاقت کنه، از خودش بگذره که تو رشد کنی، تو یاد بگیری، تو لبخند بزنی. من که می گم اگه آدم چنین دوستی داشته باشه باید تا ابد رهاش نکنه.

فیلم های ویدا جوان

سریال و فیلم های ویدا جوان

سریال تلویزیونی

 • زمانه به کارگردانی حسن فتحی محصول سال ۱۳۹۱
 • سریال پژمان به کارگردانی سروش صحت محصول سال ۱۳۹۲
 • آسمان من به کارگردانی محمدرضا آهنج، محصول سال ۱۳۹۳
 • شمعدونی به کارگردانی سروش صحت محصول سال ۱۳۹۴
 • سریال ماه و پلنگ به کارگردانی احمد امینی محصول سال ۱۳۹۵
 • نامه آخر به کارگردانی دانش اقباشاوی محصول سال ۱۳۹۶
 • سارق روح به کارگردانی احمد معظمی محصول سال۱۳۹۶–۱۳۹۷
 • سریال زیر همکف به کارگردانی بهمن گودرزی محصول سال ۱۳۹۷

فیلم سینمایی

 • ملبورن به کارگردانی نیما جاویدی محصول سال ۱۳۹۲
 • جان به حراج به کارگردانی سید حامد محسن پور محصول ۱۳۹۲
 • سرکوفت به کارگردانی کریم رجبی محصول ۱۳۹۷

تئاتر

 •  مضحکه شبیه قتل به کارگردانی حسین کیانی محصول سال ۱۳۹۴–۱۳۹۵
 •  جان گز به کارگردانی نیما دهقان محصول ۱۳۹۴
 • به مناسبت ورود اشکان به کارگردانی رضا دادوئی محصول ۱۳۹۶
 •  خاطرات هنرپیشه نقش دوم به نویسندگی بهرام بیضایی محصول ۱۳۹۷
 •  زیبایی گاهی زن است به کارگردانی سهراب حسینی محصول ۱۳۹۸

آدرس پیج اینستاگرام ویدا جوان

اینستاگرام ویدا جوان

آدرس پیج اینستاگرام ویدا جوان

[button color=”blue” size=”medium” link=”https://www.instagram.com/vida.javan/” icon=”” target=”false”]آدرس اینستاگرام[/button]

منابع: ویکی پدیا، افکارنیوز

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

پیشنهاد: بیوگرافی الهام طهموری و همسرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا