اخبار

دانشگاه های کدام استان‌ها به دلیل ویروس کرونا تا پایان سال تعطیل است؟

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

دانشگاه های کدام استان‌ها به دلیل ویروس کرونا تا پایان سال تعطیل است؟

دانشگاه‌های برخی استان‌های کشور به دلیل شیوع کرونا تا پایان سال ۹۸ و برخی نیز تا اوایل سال آینده تعطیل شدند که در ادامه لیست این دانشگاه ها آورده شده است.

با مجله اینترنتی پیک نت همراه باشید…

دانشگاه های کدام استان‌ها به دلیل ویروس کرونا تا پایان سال تعطیل است؟

به گزارش مجله اینترنتی پیک نت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی شیوع ویروس کرونا و در جهت جلوگیری از همه گیر شدن آن، دانشگاه‌های بیشتر استان‌ها تا پایان هفته جاری (۹ اسفند ۹۸) تعطیل شدند. ولی برخی از استان‌ها تصمیم به تعطیلی دانشگاه‌ها تا پایان سال  گرفته‌اند که در این گزارش به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

تعطیلی مراکز آموزشی خوزستان 

مدارس و مراکز آموزشی خوزستان بنا به دستور استاندار خوزستان برای جلوگیری از سرایت بیماری احتمالی ویروس کرونا تا ۱۵ اسفند امسال تعطیل اعلام شدند.

این تصمیم برای جلوگیری از آلودگی افراد به بیماری ناشی از ویروس کرونا و برای حفظ سلامت جسمی و روحی مردم اتخاذ شده است.

مراکز آموزشی دانشگاه ارومیه 

دانشگاه ارومیه با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی همه فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه تا پایان سال جاری به‌منظور پیشگیری و رفع نگرانی دانشجویان و خانواده آنان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و کلاس‌های درس دانشگاه ارومیه، دانشکده فنی مهندسی خوی و مرکز آموزش عالی میاندوآب نیز مشمول تصمیم تعطیلی فعالیت‌های آموزشی می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: در راستای صیانت از برگزاری کلاس‌ها مطابق با سرفصل‌های مصوب، تمدید تقویم آموزشی بر اساس مصوبات شورای آموزشی دانشگاه خواهد بود.

کلاس‌های درس دانشگاه دامغان 

رییس دانشگاه دامغان گفت: کلاس‌های درس و کلیه بخش‌های آموزشی دانشگاه دامغان از فردا تا ۱۴ اسفند ۹۸ تعطیل است.

عبدالعلی بصیری گفت: کلیه کلاس‌های آموزشی، خوابگاه ها، سلف سرویس، سرویس‌های ایاب و ذهاب و آزمایشگاه‌های دانشگاه دامغان از تاریخ ۶ الی ۱۴ اسفند ۹۸ به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رفع نگرانی دانشگاهیان، تعطیل اعلام شد. تنها آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان نامه یا رساله هستند و نیاز است فعالیت آزمایشگاهی آنان بدون وقفه ادامه یابد با تایید استاد راهنما می‌توانند تقاضای خود را برای هماهنگی لازم به معاون دانشجویی ارسال کنند.

بصیری اظهار کرد: فعالیت‌های اداری دانشگاه دامغان در تاریخ ذکر شده به صورت کامل دایر است. کلیه سالن‌های ورزشی و بوفه‌های مستقر در دانشگاه نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

او افزود: به منظور انجام اقدام‌های بهداشتی و ضدعفونی، لازم است تا دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها حداکثر تا سه شنبه ۶ اسفند، نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند.

رییس دانشگاه دامغان تصریح کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به دلیل انجام امور مربوط به پایان نامه و یا رساله، امکان تخلیه خوابگاه را ندارند، باید برای اخذ مجوز اقامت به امور دانشجویی مراجعه کنند.

تعطیلی کلاس و خوابگاه‎های دانشگاه خلیج فارس

رضا نکیسا ، مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیلی کلاس و خوابگاه‌های این دانشگاه تا ۱۳ فروردین سال آینده تمدید شد.

او افزود: پیش از این کلاس‌های دانشگاه تا پایان هفته جاری تعطیل شده بود که با تصمیم هیات رئیسه این تعطیلی تا ۱۳ فروردین تمدید شد.

دانشگاه بوعلی سینا 

هیئت‌رییسه دانشگاه بوعلی سینای همدان برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا کلاس‌های درس این دانشگاه را تا پایان سال تعطیل کرد اما فعالیت‌های اداری دانشگاه تعطیل نیست و مانند روال قبل ادامه دارد.

دانشجویان می‌توانند برای اطلاع از امور تحصیلات تکمیلی، دانش‌آموختگی، مالی، وام‌ها، امتحانات معرفی به استاد و سایر موارد ضروری، غیر از کلاس‌های درس، در ساعات اداری با مسئولان این دانشگاه به صورت حضوری و یا تلفنی تماس بگیرند.

چنانچه کلاس‌های آموزشی از هفته آتی یا هفته‌های بعد از آن تشکیل شود، مراتب از طریق روابط عمومی دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود.

دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز تا پایان سال تمامی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی تعطیل شد.

براساس مصوبه جلسه روسای دانشگاه‌های استان در دانشگاه تبریز به منظور پیشگیری و رفع نگرانی‌های دانشجویان و خانواده‌هایشان، تمامی فعالیت‌های آموزشی، کلاس‌های درسی دانشگاه‌های استان تا پایان سال تعطیل است.

کلاس‌های حضوری دانشگاه صنعتی اصفهان تا پایان سال تعطیل شد
هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلاس‌های حضوری این دانشگاه تا پایان امسال تعطیل خواهد بود.

کلاس‌های دانشگاه لرستان تا پایان اسفندماه ۹۸ تعطیل شدند

با تصویب هیئت رئیسه دانشگاه لرستان و در راستای تقویت اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه لرستان تا پایان اسفندماه ۹۸ تعطیل شدند. بخش اداری (کارکنان) دانشگاه لرستان، تعطیل نیست.

متن کامل اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان، به این شرح است: به اطلاع اساتید و دانشجویان گرامی دانشگاه لرستان می‌رساند با توجه به مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه در خصوص تعطیلی فعالیت‌های آموزشی تا پایان اسفندماه ۹۸، وضعیت برگزاری کلاس‌های جبرانی و تقویم جدید آموزشی دانشگاه در اولین جلسه شورای آموزشی دانشگاه، اعلام خواهد شد.

بدیهی است برگزاری جلسات دفاعیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا پایان اسفندماه ۹۸ لغو می‌شود.

دانشجویانی که در سامانه گلستان درخواست دفاع مصوب دارند، دفاع آنان پس از تعطیلات نوروز در اولین زمان ممکن با هماهنگی دانشکده مربوطه، برگزار خواهد شد.

در ضمن، مقرر شد فراغت از تحصیل این دسته از دانشجویان (از نظر سنوات و شهریه)، به منزله دفاع در اسفندماه ۹۸ لحاظ شود.

تعطیلی دانشگاه صنعتی اصفهان تا پایان سال

با اعلام هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان کلیه فعالیت‌های آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان تا پایان سال ۹۸ تعطیل شد.
تصمیم لازم در خصوص بازنگری تقویم آموزشی دانشگاه در وقت مقتضی اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: حسب تصمیم اتخاذ شده در جلسه امروز قرارگاه پدافند زیستی استانداری آذربایجان شرقی و مسوولین دانشگاه، تعطیلی بخش آموزشی و کلاس‌های درسی واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی کماکان بر قوت خود باقی است.

تعطیلی صرفا فعالیت‌های آموزشی تا پایان سال جاری به قوت خود باقی است.

کلاس‌های دانشگاه صنعتی قوچان به صورت حضوری برگزار نخواهد شد

پیرو مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قوچان کلاس‌های آموزشی دانشگاه تا پایان سال ۱۳۹۸ به صورت حضوری برگزار نخواهد شد.

دانشگاه حکیم سبزواری تا پایان سال تعطیل شد

روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری اطلاعیه در خصوص برگزاری کلاس‌های دانشگاه اعلام کرد: پیرو مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، به اطلاع می‌رساند کلیه کلاس‌های حضوری تا پایان سال ۱۳۹۸ برگزار نخواهد شد و تلاش می‌شود برخی از کلاس‌ها به صورت مجازی تشکیل گردد.

در صورتی که به هر دلیل برگزاری کلاس‌های مجازی در زمان خود امکان پذیر نباشد، کلاس‌های جبرانی بعد ایام تعطیلات عید نوروز و در پایان نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ برگزار خواهد شد.

تعطیلی دانشگاه‌های یزد

کمیته کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اعلام کرده است؛ به منظور رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های دانشجویان و خانواده‌های آنان، تمام کلاس‌های آموزشی، جلسات دفاعیه، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این دانشگاه تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ تعطیل است. همچنین قرار است تغییرات متناسب با این اعلام وضعیت در تقویم آموزشی متعاقباً به دانشگاهیان اطلاع رسانی شود.

دانشگاه خواجه نصیر

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز در اطلاعیه خود اعلام کرد که کلاس‌های حضوری دانشگاه تا پایان اسفندماه برگزار نمی‌شود. البته این دانشگاه گفته در تلاش برای برگزاری کلاس‌های الکترونیکی با همکاری اعضای هیات علمی و سایر همکاران ذیربط برای دانشجویان است. در ادامه اطلاعیه آمده که نحوه تشکیل کلاس‌های الکترونیکی متعاقبا در هفته آینده به اطلاع دانشجویان این دانشگاه خواهد رسید.

دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز نیز با اعلام تعطیلی کلاس‌ها تا پایان نوروز ۹۹ اعلام کرد؛ به منظور صیانت از برگزاری کلاس‌ها مطابق با سرفصل‌های مصوب دانشگاه‌ها، طبق مصوبات هیأت رئیسه این دانشگاه فعالیت‌های آموزشی با تمدید تقویم آموزشی و یا در طول ترم بعد از تعطیلات نوروز جبران می‌شود.

دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد پیرو مصوبه شورای دانشگاه فردوسی مشهد کلاس‌های دانشگاه تا پایان سال ۱۳۹۸ به صورت مجازی برگزار می‌شود و لذا کلاس‌های حضوری برگزار نخواهد شد. همچنین در صورتی که به هر دلیل برگزاری کلاس مجازی در زمان خود امکان پذیر نباشد، کلاس‌های جبرانی (حداقل به میزان دو هفته) در روز‌های کاری و ایام تعطیل تا پایان نیمسال تحصیلی جاری برگزار خواهد شد.

دانشگاه کاشان

دانشگاه کاشان یکی دیگر از دانشگاه‌هایی ست که کلاس‌های حضوری خود را تا پایان اسفند ۹۸ تعطیل اعلام کرد.

دانشگاه‌ها مطابق با سرفصل‌های مصوب، طبق مصوبات هیئت رئیسه فعالیت‌های آموزشی را با تمدید تقویم آموزشی و یا در طول ترم بعد از تعطیلات نوروز جبران می‌کنند. دانشگاه‌هایی که امکان برگزاری جلسات دفاع از رساله‌ها و پایان نامه‌ها و کلاس‌های آموزشی به صورت غیر حضوری را دارند می‌توانند در این زمینه برنامه ریزی کنند.

برهمین اساس معاون آموزشی وزارت علوم در نامه‌ای به دانشگاه‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با این بیماری در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور از دانشگاه‌ها درخواست کرد با تخلیه خوابگاه‌ها، غذاخوری‌ها و دیگر فضا‌های عمومی و مشترک نسبت به انجام اقدامات لازم بهداشتی و ضدعفونی این فضا‌ها انجام شود.

وزیر علوم نیز با هدف آگاه سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز دانشگاهی، بخشنامه ۲۱ بندی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد. دانشگاه‌های استان تهران نیز تقریبا همه خوابگاه‌های دانشجویی را تخلیه کردند و برخی از دانشگاه‌ها تا پایان سال دروس خود را به صورت الکترونیکی ارائه خواهند داد.

همچنین برای تسهیل خروج دانشجویان خارجی از کشور نیز سازمان امور دانشجویان وزارت علوم روز گذشته اعلام کرد، این دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به اخذ جواز خروج و مراجعت کشور را برای سپری کردن تعطیلات ترک کنند.

پیشنهاد: آیا مرگ یک پرستار بر اثر ابتلا به کرونا صحت دارد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا