چرا این روزها ماسک کمیاب شد؟

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

چرا این روزها ماسک کمیاب شد؟

چرا این روزها ماسک کمیاب شد؟ 

نیما بصیری تهرانی در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری درباره دلایل کمبود ماسک اظهار کرد: زمانی که پرداخت‌ها از سوی دولت به صورت نقدی به تولیدکننده پرداخت نمی‌شود و تولیدکننده باید برای دریافت مطالبات ۸ ماه صبر کند نباید توقع داشت که در مراکز درمانی با مشکل کمبود مواجه نشویم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی افزود: این در حالی است که تولیدکننده باید برای جایگزینی کالا‌های عرضه شده مواد اولیه تهیه کند که در برخی اوقات با قیمت بالاتر همراه است.

وی گفت: البته باید به این نکته نیز توجه کرد که قرار نبود این حجم از ماسک در کشور مصرف شود و سرمایه گذاری در این حد نبوده است بنابراین ظرفیت تولید به اندازه این حجم مصرف نبوده است.

بصیری تهرانی با انتقاد از اقدامات دولت بیان کرد: دولت چه خدماتی به تولیدکننده‌ها ارائه کرده که در حال حاضر از تولیدکننده انتظار دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی گفت: زمانی که هیچ خدماتی به تولیدکننده داده نمی‌شود و باید برای دریافت پول خود ۸ ماه صبر کند چه انتظاری می‌توان از او داشت.

وی درباره مجوز واردات ماسک گفت: در حال حاضر که تمام پرواز‌های شرکت‌های خارجی لغو شده و شرکت‌های داخلی هم نمی‌توانند به سایر کشور‌ها پرواز کنند چطور باید برای سفارش و خرید بریم.

بصیری تهرانی درباره افزایش قیمت افزود: زمانی که نرخ ارز ثابت نیست و روزانه تغییر می‌کند نباید توقع داشت که قیمت کالا تغییر نکند.

منبع: میزان

پیشنهاد: جدول پخش برنامه های درسی از تلویزیون اعلام شد

حتما ببینید

زمان پخش و تکرار سریال بی صدا فریاد کن از شبکه تماشا

زمان پخش و تکرار سریال بی صدا فریاد کن از شبکه تماشا

با پایان پخش سریال پلیسی حس سوم در شبکه تماشا، یک سریال دیگر در همین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *