اخبار

برای پیشگیری از انتقال کرونا در نانوایی ها چه کنیم؟

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

برای پیشگیری از انتقال کرونا در نانوایی ها چه کنیم؟

نان در کشور ما قوت غالب مردم به شمار می‌آید که معمولا به صورت روزانه یا هفتگی از سوی خانواده‌ها تهیه می‌شود، اما باید پرسید در این اوضاع و احوال شیوع کرونا چه نکاتی را رعایت کنیم که از انتقال این ویروس در نانوایی ها پیشگیری شود؟

برای پیشگیری از انتقال کرونا در نانوایی ها چه کنیم؟

ایسنا نوشت: برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس جدید در نانوایی‌ها باید مواردی را رعایت کنید؛ به طوری که اولا کارکنان نانوایی‌ها باید نسبت به علائم بیماری آگاه باشند و بدانند سرفه، تب و تنگی نفس از علامت‌هایی است که در بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹، دیده می‌شود. بر این اساس کارکنانی که احتمالا این علائم را دارند، نباید در نانوایی حضور پیدا کنند.

همچنین کارکنان نانوایی‌ها باید از ماسک و دستکش در هنگام پخت نان استفاده کنند و از ورود افراد متفرقه به داخل کارگاه نانوایی جلوگیری کنند. کارکنان نانوایی‌ها باید هر نیم ساعت یکبار دست‌هایشان را به طور مکرر با آب و صابون بشویند و به طور روزانه تجهیزات و سطوح نانوایی را ضدعفونی کنند.

کارکنان نانوایی‌ها باید به صورت روزانه استحمام کرده و لباس‌های کارشان را بشویند.

در عین حال مشتریانی که به نانوایی می‌آیند، باید فاصله یک متری را از یکدیگر حفظ کنند و بهداشت فردی را هم رعایت کنند. همچنین توصیه می‌شود که تا حد امکان از پول نقد استفاده نکنند، اما حتما باید در نانوایی فردی مجزا برای دریافت پول از مشتریان حضور داشته باشد.

بنابر اعلام ستاد کشوری پیشگیری و مراقبت ویروس کرونا وزارت بهداشت، مردم اگر از رعایت موارد بهداشتی در نانوایی‌ها مطمئن نیستند، از نان صنعتی استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا