اخبار

آخرین جزئیات دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

آخرین جزئیات دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران

آخرین جزئیات دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران را مشاهده می کنید

وام یک میلیونی یارانه بگیران

به گزارش مجله اینترنتی پیک نت به نقل از تسنیم،‌ عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت:‌ بدنبال اقدام اولیه بانک مرکزی در جهت کمک به کاهش نرخ وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر ، از طریق آزاد سازی بخشی از ذخائر قانونی بانکها نزد بانک مرکزی،و تعدیل نرخ آن وامها به 12درصد ،امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت، باقبول پرداخت مابه التفاوت نرخ 12درصد، با وام قرض الحسنه، توسط دولت، مقرر شد وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه بگیر،  به صورت قرض الحسنه و 30 ماهه باشد.

بدین ترتیب با انجام پروسه ثبت نام و اعلام درخواست تمایل سرپرستان خانوار، مبنی بر استفاده از این وام، درپاسخ به پیامک ارسالی وزارت رفاه، انشاالله تا روز قبل از شروع  ماه مبارک رمضان ، وام یک میلیون تومانی خانوارهای یارانه بگیر از طریق بانک‌های عامل خود به حسابشان واریز خواهد شد.

البته طبق اعلام قبلی، وام قرض الحسنه 4 میلیون خانوار کم درآمد ، بر اساس تعداد اعضای خانوار آنها، یک تا دو میلیون تومان خواهد بود. لازم میدانم از همراهی خوب نظام بانکی در این اقدام مهم قدردانی کنم .

به گزارش تسنیم،‌ حسن روحانی ساعتی قبل در تشریح مصوبات ستاد اقتصادی دولت، گفته بود: مبلغ یک میلیون تومان در روزهای اولیه اردیبهشت‌ماه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و تلاش می‌کنیم که قبل از روز ششم اردیبهشت‌ماه که  روز اول ماه مبارک رمضان است حالا چهارم یا پنجم باشد، این مبلغ در حساب یارانه‌ بگیران ریخته شود.

چارچوب آن نیز در این چند روز اطلاع داده خواهد شد و به مردم اطلاع داده می شود کسانی که مایل به دریافت این مبلغ یک میلیون تومان هستند به صورت پیامک اعلام نمایند زیرا این وام در ماه اردیبهشت پرداخت می‌شود و در تیرماه به تدریج از یارانه آنها کسر خواهد شد. یارانه‌های اردیبهشت و خرداد پرداخت می‌شود و از یارانه تیرماه به بعد، مقداری از یارانه آنها کسر می‌شود که حدود 35 هزار تومان در ماه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا