فرهنگ و هنر

اسامی بازیگران سریال سرزده + عکس، بیوگرافی و داستان سریال

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

اسامی بازیگران سریال سرزده + عکس، بیوگرافی و داستان سریال

سریال سرزده  به کارگردانی و تهیه کنندگی بهادر اسدی تولید شده است. در سریال سرزده بازیگران نام آشنایی همچون رحیم نوروزی و نیما شاهرخ شاهی و… حضور دارند و در کنار این هنرمندان برخی از این بازیگران برای نخستین بار حضور پیدا کرده اند که در ادامه به معرفی تمام آنها و داستان سریال می پردازیم.

سریال سرزده یا مرثیه به همت صدا و سیمای خراسان رضوی و شبکه یک سیما و با هدایت و مشارکت مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی، برای پخش در شب‌های قدر تولید شد. این سریال در شرایط کرونایی ساخته شده است و سعی شده درباره ویروس کرونا هم اطلاع‌رسانی شود و سریالی به روز و در خصوص پلیس و یگان ویژه و مواردی مثل توبه و بخشش است.

در ابتدا نام این سریال مرثیه بوده که به عنوان «سرزده» تغییر کرده است.

گفتنی است، این مینی سریال در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای  تولید شده و قرار است شب های قدر روی آنتن شبکه یک سیما برود. این سریال همچنین از سیمای خراسان رضوی هم پخش می‌شود.

یکی از نکات جالب توجه این سریال، حضور مریم مومن در این سریال است که دومین تجربه تلویزیونی خود را  با این سریال رقم می زند. وی در سریال بانوی عمارت که اولین تجربه تلویزیونی او بود با بازی خوب خود توانست مورد توجه بینندگان قرار بگیرد و باید دید در این سریال هم می تواند دومین تجربه موفق خود را به ثبت برساند؟

اسامی بازیگران سریال سرزده

داستان سریال سرزده

داستان سریال «سرزده» از آنجا شروع می‌شود که اصلان و رضا دوستان دوران جوانی و رقبای کشتی چوخه بوده‌اند که دست روزگار مسیر آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده است. رضا پلیس و اصلان به کارهای خلاف کشیده شده است. چهار سال قبل رضا موفق به دستگیری اصلان می‌شود. امروز اصلان از زندان آزاد شده و در شب نوزدهم ماه رمضان که همه چیز تحت تأثیر شرایط ویژه کرونا قرار دارد، قصد انجام آخرین کار خود و توبه کردن را دارد که با زده شدن رد آن‌ها توسط یکی از افراد رضا، تمام برنامه ریزی ها به هم می‌ریزد، رضا و اصلان مجدد مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و ….

داستان سریال سرزده

اسامی بازیگران سریال سرزده

بهادر اسدی، کارگردان و تهیه‌کننده این سریال در خصوص نحوه انتخاب بازیگران این سریال بیان کرد: همیشه فیلم‌های پلیسی جذابیت خاصی دارند. این سریال هم پلیسی است و ما علی انصاریان و بهرنگ علوی را انتخاب کردیم که نقش دو دوست را بازی می‌کنند که در یک محله زندگی می‌کنند و یکی از آنها دزد می‌شود و یکی پلیس! در ادامه داستان اتفاقاتی برای این دو می‌افتد و معمایی طرح می‌شود که در طول سریال گره‌های آن به تدریج باز می‌گردد. علی انصاریان هم در این سریال در نقشی متفاوت از کارهای قبلی خود ظاهر شده ‌است.

او را  بیشتر با کارهای طنز می‌شناسند اما در این سریال در نقشی جدی هم بسیار خوش درخشیده است.

بازیگران سریال «سرزده»، رحیم نوروزی، مریم مؤمن، نسرین ذبیحی، فائزه علی‌آبادی،  علی انصاریان، بهرنگ علوی، نسیم ادبی، رویا میرعلمی، نیما شاهرخ شاهی، یاشار هاشم زاده، مجید واشقانی، رامبد شکرابی و امیربهادر اورعی ایفای نقش می‌کنند ضمن اینکه در این سریال دو بازیگر جدید به نام‌هایی کوروش رحمانی و کیمیا خلج نخستین نقش‌آفرینی خود در یک مجموعه تلویزیونی خود را تجربه می‌کنند. بازیگران خردسال سریال نیکادل یاحقی و ریحانه ابوترابی هستند.

علی انصاریان در سریال سرزده

علی انصاریان در سریال سرزده

علی انصاریان درباره سریال «سرزده» و حضورش می‌گوید: این سریال فعالیت‌های یگان امداد ویژه‌ را به تصویر می‌کشد که در زمینه گروگان‌گیری و سرقت‌های مسلحانه وارد عملیات می‌شوند و همیشه پیش‌قدم هستند. رضا به نظر من پلیسی است که شاید مخاطب تاکنون دوست داشته او را در قاب تلویزیون ببیند، یک پلیس با‌ جذبه، خوش‌لباس، وظیفه‌شناس و در‌ عین ‌حال خانواده‌دوست که در هر شرایطی سعی می‌کند بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد.

  این بازیگر همچنین درباره لزوم آمادگی جسمانی برای ایفای نقش پلیس در این مجموعه توضیح می‌دهد: من  به ‌دلیل کسب آمادگی بیشتر برای ایفای نقش رضا که پلیس است حدود یک هفته زودتر سر صحنه حاضر شدم تا برای صحنه‌های موتورسواری و تیراندازی تمرین‌های بیشتری انجام دهم. پیش از آن هم سعی کردم به لحاظ وزنی خودم را کمی متعادل‌تر کنم، چرا که صحنه‌های تعقیب و گریز این پلیس در سریال زیاد است و من باید از نظر فیزیکی این آمادگی را کسب می‌کردم.

او می‌افزاید: در این سریال مخاطب فرمانده‌ای را می‌بیند که نسبت به پلیس‌های دیگری که تاکنون دیده با احترام به تمام دوستان بازیگر که نقش پلیس بازی کردند، متفاوت است. رضا با وجود این ‌که در کارش جدی و مصمم است، بسیار احساسی است و در درگیری‌ها سعی می‌کند خودش به عنوان اولین نفر حضور داشته باشد، موتورسواری و ماشین‌سواری می‌کند، سوار هلی‌کوپتر می‌شود، من هم دوست نداشتم بدلکار به جای من بازی کند و در همه صحنه‌ها خودم حضور داشتم.

البته ناگفته نماند موتور 1400 هم که زیر پایم بود به من کمک می‌کرد قدرت این فرمانده را بیشتر نشان دهم.  وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های شخصیتی این پلیس یادآور می‌شود: مخاطب در سریال «سرزده» شخصیتی را می‌بیند که درگیر زندگی شخصی‌اش است اما خطوط قرمزی دارد و آن نظم و قانون است. با وجود این اتفاق‌هایی در زندگی‌ کاری‌ و شخصی‌اش می‌افتد که او را به چالش می‌کشد و جذابیت قصه نیز در همین چالش‌ها و تناقض‌هایی است که پلیس قصه گرفتار آن می‌شود.

نسیم ادبی در سریال سرزده

نسیم ادبی در سریال سرزده

نسیم ادبی  در خصوص ویژگی‌های نقشی که در سریال سرزده بازی می‌کند، می‌گوید: در این سریال نقش زنی را بازی می‌کنم که سال‌هاست در مرکز خیریه کودکان بی‌سرپرست کار می‌کند. این شخصیت زن دوم مردی است که فوت کرده و داستان سریال در مورد پسرهای آن مرد است و اتفاقاتی که برای آنها رخ می‌دهد. نقش زن مردی را بازی می‌کنم که پسرهایش هم‌سن و سال خودم هستند و تجربه جالبی برای من بود. این هنرمند در ادامه می‌افزاید: فکر می‌کنم این سریال، مجموعه جذابی است و می‌تواند پر‌بیننده باشد و مورد توجه مخاطبان تلویزیون قرار بگیرد. قصه و فیلمنامه جالبی دارد و از طرفی بازیگرانی که در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند، بازیگران خوبی هستند.

  او با‌ اشاره به همکاری با گروه‌های شهرستانی، عنوان می‌کند: این که گروه‌های تهرانی با عوامل و بازیگران بومی شهرستان‌ها کارکنند اتفاق خوبی است. زمانی که به طور مشترک از بازیگران شبکه‌های سراسری و بازیگران بومی هر استان استفاده ‌شود، قابلیت بازیگران بومی آن استان‌ها بیشتر نمایان می‌شود. هنرمندان بسیار خوبی در شهرهای مختلف داریم که امکان کار در تهران برایشان مقدور نیست اما تولید پروژه‌ای مشترک میان گروه‌هایی از تهران و شهرهای دیگر کشور فرصتی فراهم می‌کند تا استعدادها معرفی شوند. بهادر اسدی هم کارگردان خوب و با اخلاقی است. بازیگرانی که با آنها همبازی بودم هم بیشتر بچه‌های تئاتر هستند و سابقه همکاری با هم را داشتیم. در مجموع کار کردن در کنار این گروه برای من تجربه جالبی بود.
مریم مومن در سریال سرزده

مریم مومن در سریال سرزده

مریم مومن که بازی متفاوت او در سریال «بانوی عمارت» در خاطره مخاطبان تلویزیون مانده است این بار با سریال مناسبتی «سرزده» به تلویزیون می‌آید. او از ویژگی‌های نقش خود در این سریال می‌گوید: این شخصیت به دلیل این‌که با نقشی که در سریال «بانوی عمارت» بازی کردم تفاوت‌های بسیاری دارد، برای من چالش‌برانگیز بود. این چالش و تفاوت‌ها دلیلی بود که این نقش را انتخاب کردم.
نقشم در سریال سرزده قدرت فخرالزمان را ندارد و متفاوت از اوست. جدا شدن از شخصیت فخرالزمان و پدیرفتن نقش جدید سخت بود، ضمن این‌ که کار با بهادر اسدی تجربه خوبی بود و با گروه خوبی در سریال کار می‌کردم که به تجربه‌هایم اضافه کرد.
این بازیگر در خصوص حال و هوای متفاوت سریال‌های مناسبتی و پخش این مجموعه در ایام شب‌های قدر  می‌افزاید: شب‌های قدر فرصت تحول است و حس خوبی در آدم‌ها ایجاد می‌کند؛ حس این ‌که با پخش این سریال در آن ایام بتوان بر حال آدم‌ها تاثیر گذاشت، اتفاق خوبی است.

امیربهادر اورعی در سریال سرزده

امیربهادر اورعی در سریال سرزده

امیربهادر اورعی، درباره نقشش در سریال سرزده می‌گوید: نقشی که من در سریال بازی می‌کنم، شخصیت ارس برادر کوچک اصلان است. ارس خاکستری است که در طول قصه میان خیر و شر سرگردان است. از طرفی ارس پسر خوش‌قلب و مهربان است اما به دلیل شرایطی که در آن بزرگ شده، قرارگرفتن زیر سایه برادر بزرگ‌ترش که خلافکار است و الگوبرداری از او دچار چالش می‌شود. در طول داستان این شخصیت با چالش‌های حسی مختلفی مواجه می‌شود.  وی می‌افزاید:  فکر می‌کنم فیلمنامه سرزده ویژگی‌های یک کار خوب اعم از به‌روز بودن، قصه جذاب و چالش‌های خوب میان شخصیت‌ها را دارد.

همچنین حال و هوای اکشن و پلیسی سریال یکی از جنبه‌هایی است که باعث جذب مخاطب می‌شود. امیر بهادر اورعی تاکید می‌کند: تولید در شهرستان اتفاق خوبی است که در چند سال اخیر بیشتر شده است‌. توانایی، سرمایه‌ و استعدادهای بسیار زیادی در تمامی استان‌های کشورمان داریم. فرهنگ ما به اندازه‌ای بزرگ و گسترده است که می‌توان از آن بهره برد و اگر این فرهنگ‌ها در کنار هم قرار بگیرند می‌توانند یک اثر را کامل کنند. البته همکاری تهران و شهرستان‌ها باید به تعادل و عدالت برسد از این لحاظ که اگر قرار است بازیگر  یا عوامل بومی به گروه اضافه شوند تا کار را کامل کنند بهتر است میان تمام اعضا گروه تعادل برقرار شود و در آن گروه تفکیکی میان بازیگر بومی و تهرانی وجود نداشته باشد.

سریال سرزده

عوامل سریال

برخی عوامل سریال «سرزده» عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: بهادر اسدی، مشاور کارگردان و ناظر کیفی: علیرضا ابوترابى، مجری طرح: مهدی چراغی، نویسنده: زامیاد سعدوندیان، مدیر مالى: مینا صفریان، مدیر فیلمبرداری: احمد گودرزی، طراح گریم: شهرزاد عقیقی، طراح لباس: منیره ملکى، تدوین: نوید توحیدی، طراح صحنه: احمدرضا آخوندزاده، صدابردار: امیر عاشق حسینی، دستیار کارگردان: سعید غلامی، برنامه ریز: سیامک دورانی، عکاس: نگار پورسعید.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

رحیم نوروزی 

رحیم نوروزی 

رحیم نوروزی متولد ۱۳۴۶ در رشت، بازیگر سینما و تلویزیون است. نوروزی دارای مدرک کاردانی رشته مرمت بناهای تاریخی و کارشناسی تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی است.   اولین جرقه‌های بازیگری او در کلاسهای بهروز بقایی و بهزاد عشقی زده شد. با نمایشنامه‌های اکبر رادی بازیگری برای او جدی شد و با ایفای نقش در مجموعه پس از باران به شهرت رسید.

رحیم نوروزی ازدواج کرده و یک فرزند بنام پناه دارد.

مریم مؤمن بازیگر سریال سرزده

مریم مؤمن بازیگر سریال سرزده

مریم مومن در ششم مرداد ماه سال ۱۳۷۷ در مشگین شهر اردبیل به دنیا آمده است، او تک فرزند است و از ۷ سالگی به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت کرده و هم‌اکنون ساکن کرج می‌باشد. وی دانشجوی رشته بازیگری است، او فعالیت خود را از تئاتر شروع کرده و با بازی در سریال بانوی عمارت به شهرت رسید.

مریم مومن تاکنون ازدواج نکرده است.

  علی انصاریان

  علی انصاریان

علی انصاریان متولد 14 تیر 1356 در تهران، بازیکن بازنشسته فوتبال، بازیگر و مجری است. او فوتبال خود را به صورت حرفه‌ایی در سال ۱۳۷۵ از تیم فوتبال فجرسپاسی شروع‌ کرد و بعد از آن در سال ۱۳۷۷به تیم پرسپولیس رفت.  انصاریان در سال ۱۳۹۰ و در سن ۳۴ سالگی در تیم شاهین بوشهر از دنیای حرفه‌ایی فوتبال در قامت بازیکن خداحافظی کرد. وی در کارنامه بازیگری خود سریال های «زیر آسمان شهر» و «چارخونه» را دارد.

علی انصاریان تاکنون ازدواج نکرده است.

 بهرنگ علوی

 بهرنگ علوی

بهرنگ علوی متولد یکم فروردین 1359 در تهران، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی  در رشته ی نقشه‌کشی با کامپیوتر درس خوانده و مدرک فوق دیپلم دارد. او همچنین فارغ‌التحصیل بازیگری از اولین دوره فارغ التحصیلان مؤسسه فرهنگی  هنری کارنامه می باشد. بهرنگ علوی  در یک خانواده ی سه نفره در سال ۱۳۵۹ متولد شد و تنها پسر و فرزند خانواده می باشد. پدر او فرهنگی بوده و مدیر بازنشسته ی آموزش و پرورش است. مادر بهرنگ علوی در شرکت مخابرات سمت مدیر را دارد.

بهرنگ علوی تاکنون ازدواج نکرده است.

نسیم ادبی بازیگر سریال سرزده

نسیم ادبی بازیگر سریال سرزده

نسیم ادبی  متولد ۱۳۵۵ در تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. او فارغ التحصیل رشتهٔ نمایش، گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی است. او فعالیتش در تئاتر را از سال ۷۲  آغاز کرد و سپس در سال ۷۵ با بازی در سریال “دوقلوها” وارد تلویزیون شد. وی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تئاتر از سال ۸۰ و با بازی در نمایش “رند خلوت نشین” آغاز و به‌ صورت جدی کار در عرصه تئاتر را ادامه داد.

نسیم ادبی با ابراهیم اثباتی ازدواج کرده است.

رویا میرعلمی

رویا میرعلمی

رویا میرعلمی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۵۷ در قزوین، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون می باشد. وی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد. این هنرمند فعالیت در عرصه بازیگری را در سال ۱۳۷۸ با تئاتر آغاز کرده و سریال  وجدان آشفته در سال 1388 اولین کار تلویزیونی او می باشد.

رویا میرعلمی با حسین کیانی کارگردان تئاتر ازدواج کرده و حاصل آن یک فرزند به نام کارن می باشد.

نیما شاهرخ شاهی بازیگر سریال سرزده

نیما شاهرخ شاهی بازیگر سریال سرزده

نیما شاهرخ شاهی متولد 17 مرداد 1360 در تهران بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد. تحصیلات وی مهندسی عمران است.  شاهرخ شاهی دارای یک خواهر به نام نیلوفر است که در کشور سوئد زندگی می نماید. او بازیگری را با شرکت و تست در کلاس های بازیگری آغاز نمود. نیما شاهرخ شاهی بازیگری در سینما را در سال 82 و با بازی در فیلم مکس به کارگردانی سامان مقدم در نقش امیر علی به ایفای نقش پرداخت و بازیگری در تلویزیون را در سال و با بازی در سریال شمس العماره 88 آغاز نمود.

نیما شاهرخ شاهی تاکنون ازدواج نکرده است.

رامبد شکرابی 

رامبد شکرابی 

رامبد شکرآبی متولد ۱۷ فروردین ۱۳۵۱ در ساری است. او بازیگری را از سال ۱۳۷۳ با فیلم ترانزیت ساختهٔ علی سجادی حسینی آغاز کرد. شکرآبی در این سال‌ها در تلویزیون هم فعالیت داشته‌ است. او بازیگری در تلویزیون را از سال ۱۳۷۵ با مجموعهٔ تلویزیونی تنگنا شروع کرد. وی در سال ۱۳۸۹ با حدیث فولادوند ازدواج کرد.

مجید واشقانی

مجید واشقانی

مجید واشقانی، متولد ۶ خرداد ۱۳۵۹ در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی متالورژی است، علاقه زیادی به بازی در ژانر کمدی دارد. مجید واشقانی بازیگری را از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ با حضور در کلاس‌های آزاد بازیگری امین تارخ شروع کرد سپس از همین کلاس‌ها وارد بازار کار حرفه‌ای شد.

 مجید واشقانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

یاشار هاشم زاده

یاشار هاشم زاده

یاشار هاشم زاده متولد ۱۸ آذر ۱۳۶۱در تهران،  بازیگر سینما، تلویزیون و ترانه سرا می باشد. وی دو خواهر به نام های المیرا و اولدوز و یک برادر کوچکتر از خودش بنام یاشین دارد. پدرش پیمانکار راه و ساختمان بوده و مادرش خانه دار است.

وی تاکنون ازدواج نکرده است.

اسامی بازیگران سریال سرزده

منبع: روزنامه جام جم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا