شمارش معکوس برای قصاص قاتل ۲ نوجوان گنبدی

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

شمارش معکوس برای قصاص قاتل ۲ نوجوان گنبدی

شمارش معکوس برای قصاص قاتل ۲ نوجوان گنبدی

متهم که جوانی ۲۴ساله است به ‌دنبال یک رقابت عشقی ۲ پسر نوجوان را به طرز هولناکی به قتل رساند.

به گزارش به خبری مجله اینترنتی پیک نت؛ این جنایت هولناک مرداد سال ۹۶رقم خورد. آن روز ۲ دوست ۱۵و ۱۶ساله به نام‌های عدنان و مهران که برای تفریح از خانه خارج شده بودند، ناپدید شدند و خانواده‌هایشان هرچه گشتند، ردی از آنها به ‌دست نیاوردند.

با گزارش ماجرا به پلیس، تحقیقات برای یافتن ردی از آنها آغاز شد و حتی تیم‌هایی از امدادگران هلال‌احمر نیز وارد ماجرا شدند، اما جستجوها نتیجه‌ای نداشت و هیچ ردی از ۲ نوجوان ناپدید شده به ‌دست نیامد.

۶ روز از گم‌ شدن مهران و عدنان می‌گذشت تا اینکه بارش شدید باران در استان گلستان راز هولناکی را فاش کرد. یکی از چوپان‌ها که گله گوسفندانش را به تپه ‌ماهورهای اطراف روستای حاجی‌ قوشان برده بود، با صحنه عجیبی روبه‌رو شد. به دلیل شسته شدن خاک بر اثر باران، دستی از دل زمین بیرون زده بود. مرد چوپان با پلیس تماس گرفت و ساعتی بعد اجساد ۲ پسر نوجوان از زیر خاک بیرون کشیده شد. قربانیان همان ۲ نوجوان ناپدیدشده بودند که با ضربات چاقو به قتل رسیده بودند.

با شروع تحقیقات پلیسی، مأموران به جوانی به نام عارف رسیدند. او با یکی از مقتولان (عدنان) از مدتی قبل بر سر دختری اختلاف داشت. بررسی‌ها نشان می‌داد که عدنان عاشق دختری شده بود که در همسایگی‌شان زندگی می‌کرد. او دخترعمه عارف بود و عارف هم به این دختر علاقه داشت. برای همین وقتی متوجه شده بود که عدنان هم به این دختر علاقه دارد با او دچار اختلاف شده و این احتمال وجود داشت که بر سر همین اختلاف عدنان و دوستش مهران را به قتل رسانده باشد.

اعتراف هولناک

عارف دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل ۲ پسر نوجوان اعتراف کرد. او گفت: من و عدنان بر سر دخترعمه‌ام اختلاف داشتیم و قهر بودیم. روز حادثه به بهانه آشتی، سراغ عدنان رفتم. دوستش مهران نیز همراه او بود. گفتم فقط با عدنان کار دارم اما دوستش گفت که او را تنها نمی‌گذارد. بعد هر دوی آنها را سوار ماشینم کردم و به بهانه تفریح به جنگل‌های اطراف مینودشت رفتیم. بعدازظهر و در راه برگشت، به سمت روستایی حوالی گنبد تغییر مسیر دادم. آنجا یک ساختمان نیمه‌کاره بود که ۲ نفر از دوستانم نگهبانش بودند و از قبل به آنها گفته بودم که می‌خواهم فردی را به اینجا بیاورم و ادب کنم. وقتی به ساختمان نیمه‌کاره رسیدیم، عدنان را از ماشین بیرون کشیدم و بر سر دخترعمه‌ام با او درگیر شدم و با ضربات چاقو وی را به قتل رساندم.

مهران (دوست عدنان) با دیدن این صحنه از ماشین پیاده شد و فرار کرد، اما چون شاهد جنایت بود با دوستانم دنبالش دویدیم و او را هم گیر انداختیم. او گریه و التماس می‌کرد که کاری با وی نداشته باشیم اما با ضربات چاقو وی را هم به قتل رساندم. سپس با کمک همدستانم اجساد هر دوی آنها را در گودالی دفن کردیم.

حکم قصاص

با اعترافات هولناک عارف، همدستان او هم دستگیر شدند و پس از بازسازی صحنه جنایت، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان گلستان مستقر در شهر گنبد فرستاده شد. متهمان یک سال پس از جنایت پای میز محاکمه قرار گرفتند و خانواده هردو قربانی برای آنها درخواست قصاص کردند.

عارف در جلسه دادگاه همه اعترافات قبلی‌اش را پس گرفت و مدعی شد که قاتل ۲ دوست دیگرش هستند. او گفت که نقشی در جنایت نداشته و نمی‌داند که دوستانش با چه انگیزه‌ای دست به قتل۲ پسر نوجوان زده‌اند. با این حال ۲ متهم دیگر پرونده همه اعترافات قبلی‌شان را تکرار کردند و توضیح دادند که روز حادثه چطور عارف، عدنان و مهران را به قتل رسانده بود.

پس از پایان جلسه محاکمه، قضات دادگاه با توجه به شواهد و مدارک موجود در پرونده، عارف را به جرم ۲ فقره قتل عمدی به ۲ بار قصاص و به جرم مشارکت در آدم‌ربایی و دفن اجساد به ۲ فقره ۲۰ سال و ۱۵‌ ماه حبس و همدستان او را نیز به جرم معاونت در قتل و مشارکت در آدم‌ربایی هر کدام به ۲ فقره ۳۰ سال و ۲۰ سال حبس محکوم کردند.

این حکم با اعتراض عامل جنایت به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان پس از بررسی‌های تخصصی این حکم را تأیید کردند. به این ترتیب پرونده این‌بار برای استیذان و اجازه گرفتن از رئیس قوه‌ قضائیه برای اجرای حکم به دفتر ایشان فرستاده شد و درن هایت طی چند روز گذشته مرحله استیذان نیز انجام و پرونده برای اجرای حکم به شعبه‌ اجرای حکم دادگستری گنبد ارسال شد.

مادر مهران (یکی از قربانیان) می‌گوید: از دادگاه با من تماس گرفتند و وقتی به آنجا رفتم اعلام کردند که قرار است حکم قصاص قاتل پسرم و دوستش اواسط مهرماه اجرا شود.

او ادامه می‌دهد: پسرم در این حادثه کاملا بی‌گناه بود و به‌ خاطر اینکه دوستش عدنان تنها نباشد با او رفت و در نهایت هم به قتل رسید و حالا چیزی جز قصاص قاتل او مرا آرام نمی‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *