سریال تنهاترین سردار | اسامی بازیگران و داستان سریال تنهاترین سردار

برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک کنید!

سریال تنهاترین سردار | اسامی بازیگران و داستان سریال تنهاترین سردار

سریال تنهاترین سردار به کارگردانی مهدی فخیم زاده ساخته شده و برای اولین بار در سال 1375 از شبکه یک سیما پخش شد. در ادامه قصد داریم به معرفی بازیگران و خلاصه داستان سریال تلویزیونی تنهاترین سردار بپردازیم. با ما همراه باشید…

اسامی بازیگران سریال تنهاترین سردار و خلاصه داستان

تنهاترین سریال عنوان مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مهدی فخیم و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی است که از شبکه یک سیما پخش گردید و در زمان خود توانست مخاطبان بسیاری را جذب خود کند. مهدی فخیم زاده به جز نویسندگی و کارگردانی  تنهاترین سردار به عنوان بازیگر نیز در این سریال حضور دارد و یکی از نقش های اصلی را بازی می کند.

دکور این مجموعه تلویزیونی 18 قسمتی پیشتر با مساحتی در حدود ۶۲۰۰۰ مترمربع و با معماری عربی دوران بعد از اسلام جهت تهیه مجموعه تلویزیونی امام علی(ع) در سال ۱۳۷۱ ساخته شده بود که مورد استفاده مجموعه‌های دیگری مانند تنهاترین سردار، ولایت عشق، طفلان مسلم، آخرین دعوت و برنامه‌های مناسبتی قرار گرفت.

موسیقی این مجموعه ساخته مجید انتظامی است که  در تیتراژ پایانی با صدای محمد اصفهانی به روی آنتن رفته است.

این سریال به روایت قسمت کوتاهی از زندگی امام حسن مجتبی، قضیه صلح او با معاویه و شرایط جامعه اسلامی و شیعیان، پیش از شهادت او می‌پردازد.

 فخیم زاده داستان خود را از جایی آغاز می‌کند که همزمان با شهادت امام علی(ع)٬ یکی دیگر از خوارج هم قصد جان معاویه را می‌کند که در انجامش ناکام می‌ماند. حوادث پس از شهادت امام علی (ع) ماجرای صلح امام حسن (ع) با معاویه و همچنین شرایط جامعه اسلامی و شیعیان پس از شهادت ایشان از جمله مسائل مطرح شده در این مجموعه است.

بازیگران سریال تنهاترین سردار

بازیگران سریال تنهاترین سردار

اسامی بازیگران سریال تنهاترین سردار عبارتند از:

بازیگر نقش
اکبر زنجانپور
داود رشیدی
ابوالفضل پورعرب
حسین گیل
اسماعیل محرابی
مهدی فخیم زاده شمر
افسانه بایگان جعده بنت ‌اشعث
فریده صابری
فتحعلی اویسی
عباس امیری
عنایت شفیعی
هادی مرزبان
سیروس ابراهیم زاده
ناصر آقایی
صدرالدین حجازی
غلامرضا طباطبایی
کاظم هژیرآزاد
بهمن روزبهانی
نادر رجب پور
حسین خانی بیگ
حبیب دهقان نسب
فرشاد ارژنگی
پرویز شاهین خو
محمد تقی شریفی
شهرام زرگر
رضا سعیدی
امید تبریزیان
فرداد صفاخو

افسانه بایگان در سریال تنهاترین سردار

افسانه بایگان در سریال تنهاترین سردار

یکی از نقش‌هایی که در این سریال بسیار حائز اهمیت است، نقش جعده بنت‌اشعث بود. همسر امام حسن(ع) که  به تحریک معاویه و با وعده دریافت پول و نیز ازدواج با پسر خلیفه یعنی یزدی، امام دوم شیعیان را به شهادت رسانید. ایفای این نقش را  افسانه بایگان بر عهده دارد.

افسانه بایگان درباره  سریال تنهاترین سردار گفته است:

بازی در این مجموعه تاریخی برایم جذاب بود و دوست داشتم در این سریال با آن محتوا و شکل، پیرامون زندگی امام حسن (ع) بازی کنم. البته تردیدهایی داشتم اما در نهایت اتفاقاتی درونی مرا به بازی در این نقش مجاب کرد و گرچه ریسک بزرگی بود اما در آن نقش منفی بازی کردم.

او افزود: در ابتدا شناخت خیلی دقیقی از این شخصیت نداشتم. ما بازیگران وقتی در نقش‌های تاریخی حاضر می‌شویم، مجبوریم مطالعه داشته باشیم و از نقش آگاهی پیدا کنیم. من هم به منابع مراجعه کردم و در مورد زندگی امام حسن (ع) کتاب‌هایی خواندم که به من در ایفای نقش جعده بسیار کمک کردند.

سریال تنهاترین سردار

سایر عوامل سریال

برخی دیگر از عوامل سریال تلویزیونی «تنهاترین سردار» عبارتند از: دستیاران فیلمبردار: جلال علی فکر، ناصر کاووسی، دستیاران کارگردان: غلامرضا کریمی و شاهین شهباززاده، سرپرست گویندگان: ژرژ پطرسی، جلوه های ویژه: نجف فتاحی و حمید روزبهانی، طراح گریم: جلال معیریان، اجرا: فرامرز بهرامپور، برنامه ریز: مهرداد میرفلاح، منشی صحنه: حسین قناعت و شفق بیگی، مشاور فرهنگی و تاریخ: رسول جعفریان، مشاور فیلمنامه: رضا انصاریان، نویسنده: مهدی فخیم زاده، طراحی دکور، لباس و صحنه: ایرج رامین فر، مدیران فیلمبرداری: رضا بانکی و رسول احدی، موسیقی متن: مجید انتظامی، مدیر تولید: پروانه پرتو، تهیه کننده: سیدغلامرضا موسوی، کارگردان: مهدی فخیم زاده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.