سریال دونگی | داستان و بازیگران سریال افسانه دونگی + عکس

5/5 - (2 امتیاز)

سریال دونگی | داستان و بازیگران سریال افسانه دونگی + عکس

سریال دونگی یکی از سریال های خوش ساخت کره جنوبی است که در این بخش قصد داریم به خلاصه داستان و معرفی بازیگران سریال افسانه دونگی بپردازیم.

بازیگران سریال دونگی و خلاصه داستان

سریال تاریخی افسانه دونگی با نام اصلی دونگی در ۶۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای محصول شرکت ام بی سی کرۀ جنوبی در سال ۲۰۱۰ میلادی است. این سریال به کارگردانی لی بیونگ هون ساخته شده است که کارگردانی «جواهری در قصر» را در کارنامه ی کاری خود دارد.

فیلمبرداری این سریال در استان های چئون گو و یونگین سین صورت گرفته است؛ جایی که جومونگ دیگر سریال محبوب کره ای به تصویر کشیده شده است.

 سریال دونگی بازتاب بسیار خوبی بین مردم کره داشته است به طوری که در سال ۲۰۱۰ برنده ۹ جایزه از شبکه MBC از جمله بهترین درام سال شده است.

تاریخ کره جذابیت زیادی برای بیننده های خارجی دارد. این موضوع مشوق بسیاری از کارگردانان کره ای برای ساخت درام های تاریخی بر پایه افسانه های کشورشان بوده است. در این میان حکومت چوسان به علت پنج قرن حکمرانی بر کره حضور پررنگی در این افسانه ها دارد.

داستان سریال افسانه دونگی

سریال دونگی روایتی کننده زندگی شاه سوک جونگ و چوی سوک بین (دونگ یی) است. داستان در دوره حکومت چوسان روی میدهد و روی زندگی دونگی تمرکز میکند؛ دختری که پدر و برادرش به اشتباه متهم به قتل یک نجیب زاده شده و کشته می شوند.

او یک کارگر ساده در اداره موسیقی است اما شخصیت دوست داشتنی و اخلاق صمیمی او به علاوه ذهن خلاقش باعث می شود تا بتواند چند بار پرده از دسیسه هایی که در دادگاه رخ می دهد بردارد و ترفیع مقام بگیرد. دونگی در دادگاه مشغول به کار می شود.

جدیت و صداقت او در کار همه درباریان و حتی پادشاه را تحت تأثیر قرار می دهد تا جایی که پادشاه بشخصه به دادگاه می رود تا او را از نزدیک ملاقات کند. سوک جونگ به دونگی علاقه مند می شود و او به بانوان دربار می پیوندد تا زندگی دختر خدمتکار زیر و رو شود و با مشکلاتی از جنسی دیگر دست و پنجه نرم کند.

بازیگران سریال افسانه دونگی

بازیگران سریال افسانه دونگی

بازیگران سریال دونگی به همراه نقش آنها عبارتند از:

  • هان هیوجو بازیگر نقش چویی دونگی
  • کیم یوجونگ بازیگر نقش کودکی دونگی
  • جی جین‌ هی بازیگر نقش پادشاه سوک جونگ
  • لی سویئون بازیگر نقش جانگ اوک جونگ
  • بائه سوبین بازیگر نقش چا چونسو
  • پارک‌ هاسان بازیگر نقش ملکه اینهیون

بیوگرافی هان هیو جو بازیگر نقش دونگی

بیوگرافی هان هیو جو بازیگر نقش دونگی

هان هیوجو متولد ۲۲ فوریه ۱۹۸۷) در چئونگ جو می‌باشد، او با بازی در سریال دونگ یی در کشورهای آسیایی معروف شد.

هان‌هیو جو در چونگجو، شمال استان چانگ چئون زاده شد. مادرش پیش از اینکه بازرس مدارس دولتی شود، معلم مدرسهٔ ابتدایی بود و پدرش در ارتش کار می‌کرد.

به‌عنوان یک کودک او در ورزش، مخصوصاً ورزش دو و میدانی مهارت خوبی داشت. وقتی‌که سال دوم دبیرستان بود به سئول نقل مکان کرد و با وجود مخالفت پدر محافظه‌کارش در دبیرستان بولگوک حضور یافت.

او سپس وارد دانشگاه دونگگوک شد و در آنجا به بخش فیلم و تئاتر ملحق گشت.

هان هیو جو بازیگر نقش دونگی درباره نقش خود در این سریال می گوید: «برای ایفای نقش در این سریال متحمل فشار زیادی شدم. در ابتدا شک داشتم که از پس این نقش بر می آیم یا نه اما از دست دادن این شانس اشتباه بزرگی بود. این یک پروژه بزرگ است و من نقش کسی را بازی می*کنم که نام سریال برگرفته از اوست. من تلاشم را برای ایفای نقش به بهترین نحو انجام دادم. در آن زمان فکر کردم اگر زمین هم بخورم با پشتکار به کارم ادامه خواهم داد.»

هان هیو جو بازی در نقش مقابل جی جین هی که در نقش پادشاه ظاهر شده است را یک تجربه خوب می داند و می گوید: «همه می گویند او یک بازیگر توانمند با شخصیت دوست داشتنی است که می تواند در بازیگری نکاتی را به من بیاموزد.»

بیوگرافی جی جین هی بازیگر نقش سوک جونگ 

بیوگرافی جی جین هی بازیگر نقش سوک جونگ 

جی جین هی متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۷۱ در سئول، بازیگر در کره جنوبی است. او به دلیل بازی در نقش مین جانگو در مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر شناخته شد و در سریال افسانه دونگ یی در نقش امپراتور پرداخته است.

جی جین هی که سابقه بازی در سریال جواهری در قصر را هم در کارنامه خود دارد در نقش پادشاه ظاهر می شود؛ پادشاهی نجیب و خوش برخورد که همیشه لبخند برلب دارد. پادشاه سوک جونگ شب ها برای بازرسی و دیدن وضعیت زندگی مردمان عادی به سفر های دور و دراز می رود؛ موضوعی که جی جین هی به آن به چشم یک چالش نگاه می کند؛ «صحنه های سفر پادشاه بسیار کوتاه به تصویر کشیده شد، اما ما باید به جاهای مختلف سفر می کردیم و پنج روز هفته را فیلمبرداری می کردیم.»

او از اینکه از نقش های کلیشه ای خارج شده و این بار بازی در نقش پادشاه را به عهده دارد ابراز رضایت می کند و محبوبیت کاراکترش را مدیون اضافه شدن دیالوگ های طنزآمیز به نقشش و تجربه کارگردان می داند؛ «در ابتدا از اینکه به خاطر این دیالوگ ها نقش پادشاه جدی گرفته نشود بسیار می ترسیدم اما پس از پخش سریال و مشاهده واکنش های بینندگان متوجه شدم که مردم سوک جونگ را دوست دارند چون از قالب همیشگی یک پادشاه اخمو بیرون آمده است.»

اسامی بازیگران سریال افسانه دونگی

سایر بازیگران سریال دونگی

بازیگر نقش
جونگ جین‌یونگ سئو یونگ‌جی
جانگ دونگ‌هوان  اوه تائه‌سوک
لی کای‌این اوه تائه‌پونگ
چوی چول‌هو اوه یون
کیم یوسوک جانگ هی‌جائه
سان ایل‌کُون هانگ تائه‌یونگ
شین‌گوک دو سئونگ جی
نا سونگ‌کیون جانگ این گوک
کیم دونگ یون شیم وون تائک
پارک جونگ سو ملکه میونگ سونگ
کیم هیه سون دربار بانو یونگ
کیم سویی دربار بانو بونگ
آن یئو جین دربار بانو جو
ایم سونگ مین دربار بانو چوی
جونگ یومی جونگ ایوم
کانگ یو می آئه جونگ
اوه ایون هو نقش شی بی
هان دا مین ایون گیوم
چوی‌ها نا می جی
لی جونگ هون لی جونگ اوک
چوی جائه هو پارک دو سوو
یئو هو مین اوه هو یانگ
لی هی دو هوآنگ جو چیک
لی کونگ سو یونگ دال
جانگ سانگ وون چوی دونگ جو
جانگ این کی کیم هوان
جونگ کی سونگ شاگرد کیم هوان
لی سوک بانو پارک
کیم‌های جین سئول هی
چوی ران بانو یون
چوی سو هان گا دو را
جانگ ایون پیو پدر گادورا
جانگ سان ایل پارک دوو کیونگ
کُون مین چا سوو تائک
چوی جانگ هوان جانگ مو یئول
لی هیونگ سوکدر شاهزاده یونینگ
یون چان شاهزاده گیونگ جونگ
هئو یی سئول یونگ سان
منگ سانگ هون کیم گوو سان
اوه یئون سئو ملکه اینوون
چان هو جین چوی هیو وون
چوی ایل هوآ  سئو جانگ هو
کیم کیونگ ئه جادوگر مودانگ
مین جون هیو

سریال دونگی

سریال دونگی بارها از شبکه های سیما پخش شده است و بزودی نیز قرار است به روی آنتن شبکه امید برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.