روز مادر سال ۹۹ چندمه | تاریخ دقیق روز زن و مادر در سال 99

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

روز مادر سال ۹۹ چندمه | تاریخ دقیق روز زن و مادر در سال 99

روز مادر سال ۹۹ چندمه؟ و تاریخ دقیق روز زن و مادر در سال 99 را می خوانید. بیستم جمادی‌الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان، فرزندان با محبت و همسران با وفا.  این روز به یُمن زادروز بانوی نمونه‌ی اسلام، فاطمه زهرا (س)، روز مادر نام گرفته است.

روز مادر سال ۹۹ چندمه؟

بیستم جمادی‌الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان، فرزندان با محبت و همسران با وفا.

 این روز به یُمن زادروز بانوی نمونه‌ی اسلام، فاطمه زهرا (س)، روز مادر نام گرفته است. بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زنی که پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام(ص) به او لقب «اُم ابیها» داده است، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

زندگی و سیره‌ی حضرت زهرا (س) به قدری آموزنده و جذاب است که هر زن آزاده‌ای در جهان، او را چونان قدیسه‌ای تحسین می‌کند؛ زنی که تولدش از دامن خدیجه کبری، همسر پیامبر گرامی اسلام(ص) و در کانون نخستین خانواده‌ی اسلامی با نغمه‌های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تکبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب «کوثر» به او عطا کرد. زیرا وی سرچشمه‌ی تمام خوبی‌های جهان است.

تولد این بانوی گران‌قدر به ابتکار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره) «روز زن و روز مادر» نام گرفت: «اگر روزی باید روز زن یا روز مادر باشد، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا (س) است؛ زنی که افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارک اسلام عزیز می‌درخشد.»

تاریخ دقیق روز زن و مادر در سال 99

روز مادر در سراسر جهان، آیینی است که در آن از زحمات و فداکاری های بزرگی که مادران انجام می دهند، قدردانی می شود. امروزه در ایران، بیستمین روز جمادی الثانی در تقویم قمری به عنوان روز مادر نامیده می شود.

این تاریخ، بر اساس سالگرد میلاد فاطمه زهرا (س)  مادر عظیم الشأن  اسلام، انتخاب شده است. از آنجا که این  تاریخ متعلق به تقویم قمری است، این روز طبق تقویم شمسی هر سال در تاریخ دیگری قرار می گیرد.

تاریخ شمسی روز مادر ۱۳۹۹ در ایران مصادف است با:

تاریخ شمسی روز مادر ۱۳۹۹: چهارشنبه، ۱۵ بهمن [ دَلو ] ۱۳۹۹

۱۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹

تاریخ دقیق روز مادر ۱۳۹۹ به قمری ۱۴۴۲

تاریخ قمری روز مادر ۹۹ (روز زن ۹۹) در تقویم قمری ۱۴۴۲ مصادف است با:

تاریخ قمری روز مادر : الأربعاء ، ۲۰ جمادی الثانی ۱۴۴۲

۲۰ / ۶ / ۱۴۴۲

تاریخ دقیق روز مادر ۹۹ در تقویم میلادی ۲۰۲۱

تاریخ میلادی روز مادر ۹۹ و روز زن ۱۳۹۹ در تقویم میلادی ۲۰۲۱ مصادف است با:

تاریخ میلادی روز مادر:

۲۰۲۱ February 3 , Wednesday

۳ – ۲ – ۲۰۲۱

عظمت مقام مادر

در قانون خلقت، هرچه مقام آفریده ای بالاتر است، وظایف او هم سنگین تر می شود. در این میان، زن که به عنوان انسان، جانشین خدا در زمین و به عنوان مادر، پرورش دهنده افراد جامعه بشری است، از مقام بلند و والایی برخوردار است.

آیت اللّه جوادی آملی، در مورد عظمت مقام مادر و وظایف او چنین می نویسد:

«یک سلسه مسؤولیت های پرورشی به عهده مادر است که مرد از آن محروم است. زن حداقل سی ماه یک سری مسؤولیت هایی دارد که مرد ندارد. در این سی ماه که کودک مستیقما از مادر تغذیه می کند، مادر مسؤول حفظ دو نفر است؛ یکی برای خود و دیگری برای کودک. آیا این عظمت زن نیست؟ این مسؤولیتی نیست که ذات اقدس الهی به زن داده است که به زن فرمود: مسؤولیتت در حفظ اندیشه ها، افکار و عقاید بیش از مرد است. تو مسؤول دو نفری.

از این رو مواظب افکار و اندیشه هایت باش؛ زیرا که بسیاری از مسائل، از راه اندیشه به فرزند می رسد».

حتما ببینید

زمان پخش و تکرار سریال امپراطور بادها از شبکه تماشا

زمان پخش و تکرار سریال امپراطور بادها از شبکه تماشا

سریال کره ای «امپراطور بادها» برای پخش از شبکه تماشا در نظر گرفته شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *