بیوگرافی فرشته حسینی بازیگر نقش لیلا در سریال قورباغه + عکس

برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک کنید!

بیوگرافی فرشته حسینی بازیگر نقش لیلا در سریال قورباغه + عکس

فرشته حسینی یکی از بازیگران اصلی سریال قورباغه می باشد که در آن ایفای نقش لیلا را بر عهده دارد. در ادامه با بیوگرافی این بازیگر آشنا شوید.

بیوگرافی فرشته حسینی بازیگر نقش لیلا در سریال قورباغه

فرشته حسینی در 6 اردیبهشت سال ۱۳۷۶، از پدر و مادری افغان، در تهران به دنیا آمد و 5 خواهر و 1 برادر دارد.

پدر و مادرش حدود ۳۰ سال پیش به دلیل جنگ از افغانستان به ایران آمده و در تهران ساکن شدند.

شروع فعالیت هنری

فرشته حسینی بازیگری را از سنین پایین و حدود 9 تا 12 سالگی با تئاتر آغاز کرد و بعدها به صورت حرفه ای  بازیگری را نزد افرادی همچون اصغر محبی، مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان فرا گرفت و در نمایش‌هایی همچون خشونت علیه زنان، سینماهای من، شازده کوچولو، ماهی سیاه کوچولو، من موجودی احساساتی هستم و غیره به روی صحنه رفت.

اولین کار سینمایی

حسینی بازیگری جلوی دوربین را اولین بار با فیلم «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی که او نیز افغان تبار است، تجربه کرد و در نخستین نقش آفرینی خود در سینما، توانست جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم مراکش را از آن خود کند.

فرشته حسینی

دفاع فرشته حسینی از کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی

 فرشته حسینی در گفت‌وگویی با تلویزیون طلوع افغانستان برخلاف جریان ضد ایرانی موجود در افکار عمومی افغانستان از رفتار جامعه هنری ایران با خود تعریف و تمجید کرد.

فرشته حسینی در برابر سوال شیطنت آمیز مجری تلویزیون طلوع که از او درباره تجربه‌اش از تحقیر شدن در ایران پرسید، گفت: “شاید باورتان نشود در زمانی که در فیلم سینمایی کار می‌کردم هموطنان افغانستانی مرا به دلیل اینکه یک دختر هستم تحقیر می‌کردند، اما از زمانی که در ایران فعالیت هنری دارم یک روز هم تحقیر نشدم. کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی مرا تشویق می‌کردند.”

فرشته حسینی بازیگر

گلایه‌های حسینی از نگاه‌های نژادپرستانه

اگرچه فرشته حسینی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه طلوع افغانستان، در دفاع از هنرمندان و سینماگران ایرانی برآمد، اما همواره از نگاه‌های تبعیض آمیزی که در جامعه نسبت به پناهجویان افغان وجود دارد، گلایه داشته است.

چندی پیش این بازیگر، دل ‌نوشته‌ای را در فضای مجازی منتشر ساخت که متن آن به این شرح بود:

“متولد ایرانم، از پدر و مادری افغانستانی. چی باعث می‌شود کسی فکر بکند من نباید از حقوق انسانی بهره مند باشم؟ کی تصمیم می‌گیرد که اجازه داشتن عزت نفس، حقوق برابر و آرامش رو به من ندهد؟ چی باعث می‌شود وقتی می‌خواهید کسی رو مسخره کنید بگویید مثل افغانیا می‌ماند؟ چی توی من وجود دارد که آنقدر شما رو آزار می‌دهد؟ “

در بخش دیگری از این دل‌ نوشته آمده بود: “این مرزها قرار نیست که تعیین بکند که چه کسانی رو باید دوست داشته باشیم و از چه کسایی متنفر باشیم بدون این که ارتباطی برقرار شده باشد. قرار نیست هیچ مرزی مانع عشق ورزیدن و احترام بشود. “

فرشته حسینی در سریال قورباغه

فرشته حسینی در سریال قورباغه

فرشته حسینی در سریال قورباغه بازیگر نقش لیلا می باشد. او در این سریال ساخته هومن سیدی در کنار هنرمندانی نظیر نوید محمدزاده، صابر ابر و سحر دولتشاهی نقش آفرینی می کند.

«قورباغه» اولین سریال هومن سیدی برای شبکه نمایش خانگی، یکی از پرستاره‌ترین مجموعه‌های داستانی ا‌ست.

این سریال داستانی درام و اجتماعی دارد و داستان آن به مشکلات جامعه و تأثیرات آن بر روی هر فرد می‌پردازد.

ازدواج و همسر فرشته حسینی

ازدواج و همسر فرشته حسینی

فرشته حسینی تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

فیلم شناسی فرشته حسینی

فیلم شناسی فرشته حسینی

فیلم سینمایی:

تئاتر:

  • خشونت علیه زنان
  • سینماهای من
  • شازده کوچولو
  • ماهی سیاه کوچولو
  • من موجودی احساساتی هستم
  • یک خاطره، یک مونولوگ، یک فریاد و یک نیایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.