اخبار

مبلغ یارانه ماه رمضان 1401 چقدر است و کی واریز میشود

5/5 - (1 امتیاز)

مبلغ یارانه ماه رمضان 1401 چقدر است و کی واریز میشود

 دولت در سال گذشته بسته معیشتی ماه رمضان را واریز کرده بود و حالا این سوال پیش می آید که امسال یعنی سال 1401 دولت آقای رئیسی قرار است این یارانه را پرداخت کند یا نه.

مبلغ یارانه ماه رمضان 1401 چقدر است و کی واریز میشود

با دستور رئیس‌جمهور، روز جمعه مبلغ 150 هزار تومان به ازای هر نفر به عنوان یارانه کمک معیشتی ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوارهای شناسایی‌ شده واریز خواهد شد.

افراد مشمول دریافت این یارانه بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار عنوان شده و طبق اطلاعات دریافتی مبلغ مذکور قرار است ساعت 24 جمعه 26 فروردین  1401 به حساب آنها واریز شود.

طبق اعلام مرکز اطلاع‌ رسانی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، افرادی که ۲۲ بهمن گذشته و نوروز امسال مشمول دریافت یارانه بودند، یارانه ویژه ماه رمضان را دریافت خواهند کرد.

همچنین، یارانه کمک معیشتی ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستانی که به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده‌اند، نیز واریز خواهد شد.

با توجه به مبلغ این یارانه، یک خانواده سه نفره معادل ۴۵۰ هزار تومان یارانه معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان دریافت می‌کند.

یارانه کمک معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر و با درآمد کم از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در دو مرحله و در مناسبت‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و عید نوروز به دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان‌ های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کشور پرداخت شده است.

منبع: yjc.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا