روز کارمند ۱۴۰۱| تاریخ روز کارمند در سال ۱۴۰۱ چه روزی است

5/5 - (1 امتیاز)
روز کارمند ۱۴۰۱| تاریخ روز کارمند  در سال ۱۴۰۱ چه روزی است

در تقویم رسمی کشور عزیزمان ایران روزی به نام روز کارمند نامگذاری شده است، آیا دوست دارید بدانید که تاریخ دقیق این روز در تقویم سال ۱۴۰۱ کی و چه روزی است؟ برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد روز کارمند با پیک نت همراه باشید.

روز کارمند ۱۴۰۱

همه ساله در هفته دولت روز 4 شهریور به روز کارمند اختصاص می یابد و در این روز به منظور تجلیل از کارگزاران دولت جمهوری اسلامی و ارج نهادن به خدمت، با تبیین ملاک های انتخاب، کارمندان نمونه به عنوان نمایندگان خیل عظیم کارکنان نظام در اقصی نقاط کشور، انتخاب و مورد تشویق و تقدیر قرار می گیرند.

علت نامگذاری

این روز یادآور خاطره شهیدان هفته دولت در سال ۱۳۶۰ به خصوص شهیدان رجایی و باهنر است که در ۸ شهریور سال ۶۰ به شهادت رسیدند.

روز کارمند به پاس قدر دانی از تلاش‌ های ارزشمند این قشر از جامعه و برای تجلیل از کارمندان نمونه در سراسر کشور، به این نام نامگذاری شده است.

کارمند کیست

کارمند کسی است که به ازای انجام کار فکری در دستگاهی اداری، حقوق دریافت می‌ کند و بناست که به طور درازمدت اشتغال داشته باشد. کارمندان به دو بخش کارمندان دولتی و کارمندان خصوصی تقسیم می‌ شوند.

ویژگی‌ های خاص کارمندان، کارمندان بخش خصوصی را از کارمندان بخش دولتی و این دو قشر را از طبقهٔ کارگر جدا می‌ کند.

وضعیت مادی کارمندان و منزلت اجتماعی آنان (هم دولتی و هم خصوصی) با تحولات اقتصادی و اجتماعی نوسان دارد.

کارمندی در مفهوم جدید با رشد سرمایه‌ داری و پس از انقلاب صنعتی شکل گرفت.

تاریخ روز کارمند در سال ۱۴۰۱ چه روزی است

در تقویم رسمی ایران جمعه چهارم شهریور 1401 روز کارمند است که این تاریخ در تقویم قمری با 28 محرم 1444 مصادف و در تقویم میلادی ۲۶ آگوست سال 2022 است.

شمسی:

جمعه، ۴ شهریور ۱۴۰۱

۱۴۰۱/۰۶/۰۴

قمری:

الجمعة، ٢٨ محرم ١٤٤٤

۱۴۴۴/۰۱/۲۸

میلادی:

Friday, August 26, 2022

2022-08-26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.