تعبیر خوابسرگرمی

تعبیر خواب پشه از ابن سیرین و دیگر معبران

5/5 - (1 امتیاز)
تعبیر خواب پشه از ابن سیرین و دیگر معبران

تعبیر خواب پشه از ابن سیرین و دیگر معبران اسلامی و غربی را در مجله پیک نت می توانید بخوانید.

پشه ها حشرات کوچک و بالدار هستند که به دلیل توانایی خود در ایجاد آزار و ناراحتی با نیش خود شناخته شده اند. پشه ها با وجود جثه کوچکشان به دلیل توانایی آنها در انتقال بیماری های کشنده ای مانند مالاریا، تب دنگی و ویروس زیکا، یکی از خطرناک ترین موجودات روی کره زمین محسوب می شوند. در واقع، بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، پشه‌ها سالانه عامل مرگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هستند.

به صورت کلی، خواب های مربوط به پشه ها می تواند معانی مختلفی داشته باشد. پشه ها آزاردهنده هستند و می توانند بیماری ها را گسترش دهند، بنابراین خواب دیدن آنها ممکن است نشان دهنده احساس ناراحتی یا تهدید باشد. با این حال، تعبیر خواب پشه می تواند متفاوت باشد، و مهم است که تجربیات و احساسات شخصی را در نظر بگیرید. 

تعبیر خواب پشه از ابن سیرین و دیگر معبران

تعبير خواب پشه به روايت محمد ابن سيرين:

پشه، مردي ضعيف و خوار و ناكس است و كاري اندك و حقير كند.

اگر بيند با پشه جنگ مي كرد، دليل كه با مردي ضعيف خصومت كند.

اگر بيند پشه به گلوي او فرو شد، دليل كه با مردي حقير به كاري حقير مشغول شود و از او اندك چيزي بدو رسد.

اگر بيند پشه بسيار بر تن او جمع شدند و او را مي گزيدند، دليل كه بر زبان مردم عوام افتد و از ايشان به وي مضرت رسد، زيرا كه پشه خون مردم را مي مكد.

اگر بيند پشه در گوش يا در بيني او فرو شد و از او رنج و گزند يافت، دليل كه از مردم ضعيف بدو رنج رسد و گزند.

تعبیر این خواب از ابراهیم کرمانی و منوچهر مطیعی تهرانی

تعبير خواب پشه به روايت ابراهيم کرمانی:

اگر بيند كه پشه بسيار به خانه او در آمدند، دليل كه او را غم و اندوه رسد.

اگر بيند كه پشه گان غلبه كردند و درخانه او جمع شدند، دليل كه بر دشمن ضعيف ظفر يابد.

اگر بيند كه پشه در بيني او شد و بيرون نيامد، دليل كه در محنت و بلا گرفتار شود.

تعبير خواب پشه به روايت منوچهر مطيعی تهرانی:

پشه حشره اي است بي مقدار و ضعيف اما مزاحم وزيان آور که گاه موجب بروز بيماري مي شود.

پشه در خواب هاي ما سمبل انسان هايي قرار مي گيرد که بر مبناي جهل و ناداني يااز طريق دوستي و يا از راه دشمني زحمت و رنج فراهم مي آورند و بسا موجب تباهي انسان مي گردند.

ما معمولا يک پشه در خواب نمي بينيم مگر در شرايط خاص.

گاه مي بينيم که اتاق محل زندگي ما پشه دارد يا پشه ها در فضاي خانه ما وزوز مي کنند. اين نشان دهنده بيم و هراسي است که از بد دهني و کج انديشي مردم کوچه بازار داريم.

پشه انبوه تجسمي است از قضاوت سطحي جاهلان و بي خردان که قدرت ندارند اما با سخن ياوه خويش موجبات گرفتاري ما را فراهم مي آورند يا کدورت و ملال مي دهند.

اگر ديديم پشه يا پشه ها ما را مي گزند نشان آن است که کسي يا کساني درباره ما بد مي گويند يا بد قضاوت مي کنند چه در گفتار خود صديق باشند و چه بر خلاف واقع بد بگويند.

اگر ببينيم پشه اي وارد بيني ما شده از مردي احمق و ضعيف زيان مي بينيم و حرف شخصي غير مسئول موجب دردسر ما مي شود.

اگر پشه به گوش ما وارد شد و در خواب حس کرديم که پشه اي دم گوش ما پرواز مي کند يا وارد سوراخ گوش شده نشان آن است که کسي سعايت مي کند و عمل او موجب ناراحتي مي شود.

اگر پشه اي را کشتيد دشمني ضعيف را از خود دور کرده ايد.

خواب های رایج در مورد پشه

 • دیدن یک پشه کوچک در خواب بیانگر مشکل کوچکی است که نیاز به توجه فوری شما دارد. چند روزی است که برخی از مسائل را نادیده می گیرید که ممکن است مهم به نظر نرسند اما در زندگی شما اهمیت قابل توجهی دارند.
 • دیدن یک پشه بزرگ در خواب شما نشان دهنده فوریت است که باید به مهم ترین مسائل زندگی خود رسیدگی کنید. عواقب نادیده گرفتن آن بسیار قابل تحمل خواهد بود.
 • دیدن پشه بند در خواب بیانگر این است که شما فردی استراتژیک در زندگی هستید. شما اما و اگرها را می دانید و می توانید به هر مشکلی که بر سر راهتان قرار می گیرد غلبه کنید.
 • دیدن پشه قرمز در خواب به خواب بیننده می گوید که شما فردی ریسک پذیر هستید. می دانید که اگر اکنون ریسک نکنید، دیگر هرگز این فرصت را نخواهید داشت. 
 • دیدن پشه سیاه در خواب به معنای از دست دادن امید از شکست های کوچک است.
 • دیدن پشه های زرد در خواب شما نشان می دهد که به رازهایی پی خواهید برد.
 • دیدن پشه ای که در خواب مرا نیش می زند بیانگر مشکل یا مسئله کوچکی است که نیاز به توجه فوری شما دارد. چند روزی است که برخی از مسائل را نادیده می گیرید که ممکن است مهم به نظر نرسند اما در زندگی شما اهمیت قابل توجهی دارند. 
 • خواب دیدن پشه ای که وارد خانه شما می شود بیانگر مسائل خانوادگی است. فردی که دوستش دارید در یک بحران است و شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • خواب دیدن تعداد زیادی پشه، نشان دهنده مشکلات موجود در زندگی شما است. شما باید مشکل را در مرحله اولیه حل کنید تا در آینده بزرگتر نشود.
 • اگر خواب ببینید که پشه شما را نیش می زند، به این معنی است که با کارهایی که انجام می دهید احساس ناراحتی می کنید. اگر اعمال خود را کنترل نکنید، می تواند عواقب بسیار مهمی در زندگی شما داشته باشد.
 • کشتن پشه ها در خواب می تواند نشان دهنده این باشد که شما بر موانع غلبه خواهید کرد و با خانواده خود به ثروت و رفاه خواهید رسید.
 • خواب دیدن پشه ها در خارج از در یا پنجره شما به این معنی است که شما بر همه موانع غلبه کرده اید و دشمنان خود را شکست داده اید.
 • رویایی که در آن نمی توانید از شر پشه ها خلاص شوید، در واقع برای شما مطلوب نیست. ممکن است بین شما و اقوام و دوستانتان درگیری ایجاد شود.
 • دیدن پشه های مرده در خواب نامطلوب است و می تواند نشان دهنده بیماری های متعدد یا شرایط ناگوار باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده شرمساری از کاری باشد که احتمالاً برنامه ریزی کرده اید یا انجام داده اید. 
 • خواب دیدن پشه ای که در تار عنکبوت گیر کرده است بیانگر این است که شما با نهادهای اجتماعی مانند سیستم قضایی یا مقامات بالاتر درگیر هستید.
 • دیدن پشه های سفید در خواب نمادی از ناراحتی در زندگی هستند.
 • خواب دیدن پشه ای که به خانه شما وارد می شود نشان دهنده مشکلاتی در خانواده است.
 • خوابی که در آن وزوز پشه ای را در کنار گوش خود می شنوید، نشانه آن است که به شخص اشتباهی اعتماد خواهید کرد.
 • خوابی که در آن پشه‌ها در سراسر بدنتان نیش می‌زنند، نمادی از رویارویی ناخوشایند با کسی است که در گذشته به شما آسیب رسانده است.
 • خوابی که در آن پشه ای شما را تعقیب می کند و می خواهد شما را نیش بزند، نماد فریب است. کسی سعی می کند شما را فریب دهد و از شما برای رسیدن به اهدافش سوء استفاده کند.

پیشنهاد: تعبیر خواب مگس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا