تعبیر خوابسرگرمی

تعبیر خواب گریه کردن | گریه در خواب چه معنایی دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)
تعبیر خواب گریه کردن | گریه در خواب چه معنایی دارد؟

خواب های مربوط به گریه را می توان به روش های مختلفی تعبیر کرد. درست مانند زندگی واقعی، گریه کردن در خواب با احساسات فرد مرتبط است. از آنجایی که رویا معانی زیادی دارد، مهم است که به جزئیات دیگر رویای خود توجه کنید و خودآگاهی داشته باشید تا بتوانید بفهمید واقعاً چه خبر است و این رویا برای شما چه معنایی دارد. در این مقاله قصد داریم به تعبیر خواب گریه کردن بپردازیم و سعی کنیم معانی که می‌تواند در پشت این نوع رویاها وجود داشته باشد را بررسی کنیم.

تعبیر خواب گریه کردن

در حالی که گریه کردن معمولاً نشانه تجربه احساسات منفی در زندگی واقعی است، رویاهای گریه کردن شامل تعابیر مثبت و منفی هستند و برخی حتی می توانند نشان دهنده خوش شانسی باشند.

تعبیر خواب گریه کردن ممکن است به معانی مختلفی اشاره داشته باشد. برخی از معانی رایج عبارتند از:

 • گریه کردن برای شخصی که درگذشته است: این خواب نشان دهنده احساس گناه، تاسف یا تنهایی است. شاید شما احساس می کنید که نتوانستید با آن شخص به خوبی برخورد کنید یا از او خداحافظی کنید. شاید هم شما دلتنگ آن شخص هستید و می خواهید با او تماس بگیرید.
 • گریه کردن برای شخصی که زنده است: این خواب نشان دهنده نگرانی، عشق یا تعلق به آن شخص است. شاید شما از دوری یا جدایی از آن شخص می ترسید یا مشکلاتی در رابطه با او دارید. شاید هم شما به آن شخص نیاز دارید و می خواهید با او صحبت کنید.
 • گریه کردن بدون دلیل: این خواب نشان دهنده رهایی از استرس، فشار یا هراس است. شاید شما در زندگی واقعی با مشکلات و چالش های زیادی روبرو هستید و نمی توانید به راحتی بروز دهید. خواب گریه کردن به شما کمک می کند تا احساسات منفی خود را تخلیه کنید و روح خود را تسکین دهید.
 • گریه کردن در بغل کسی: این خواب نشان دهنده نیاز به حمایت، محبت و تسلی است. شاید شما در زندگی واقعی احساس تنهایی، ضعف یا بی اعتمادی به خود می کنید و به کسی که به شما احترام بگذارد و شما را دوست داشته باشد نیاز دارید. این خواب ممکن است همچنین به رابطه عاطفی شما با آن شخص اشاره داشته باشد.
 • گریه کردن در جمع: این خواب نشان دهنده احساس شرم، تحقیر یا تضعیف است. شاید شما در زندگی واقعی با موقعیت های سخت یا ناراحت کننده ای روبرو شده اید که باعث شده باشد که اعتماد به نفس خود را از دست بدهید یا از دیدگاه دیگران نگران باشید. این خواب ممکن است همچنین به رابطه اجتماعی شما با دیگران اشاره داشته باشد.
 • گریه کردن با صدای بلند: این خواب نشان دهنده احساس آزادی، رفع مشکل یا حل تعارض است. شاید شما در زندگی واقعی با چالش های بزرگ یا تغییرات عمده ای مواجه هستید که نیاز به تصمیم گیری یا عمل کردن دارید. خواب گریه کردن با صدای بلند به شما کمک می کند تا بار روانی خود را سبک کنید و به روشن شدن ذهن خود بپردازید.
 • گریه کردن با لبخند: این خواب نشان دهنده احساس شادمانی، سپاس یا قبول است. شاید شما در زندگی واقعی با موفقیت های بزرگ یا لحظات خوشبختانه ای مواجه شده اید که باعث شده باشد که قلب شما پر از عشق و لطف باشد. خواب گریه کردن با لبخند به شما کمک می کند تا لذت ببرید و قدر دان باشید.

گریه در خواب چه معنایی دارد؟

گریه در خواب بیانگر این است که در آینده نزدیک خبرهای خوبی دریافت خواهید کرد، همه نگرانی های شما به پایان می رسد و استرس شما برطرف می شود. این نماد یک زندگی شاد و مفرح است که پر از شگفتی است. دیدن خود در حال گریه کردن در خواب بیانگر آن است که بارها و بارها اتفاقات خوبی برای شما خواهد افتاد.

گریه هنگام عصبانیت

اگر خواب ببینید گریه می کنید و عصبانی هستید، این می تواند به این معنی باشد که کینه دارید و می خواهید انتقام بگیرید. شخصی، مانند یک دوست سابق، یک دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده، به شما آسیب رسانده است و شما می خواهید جبران کنید. این می تواند اتفاقی باشد که اخیرا یا سال ها پیش رخ داده است. در هر صورت، این رویا می خواهد به شما بگوید که هنوز نسبت به این شخص کینه دارید و قلب شما پر از نفرت است. بهتر است این شخص را ببخشید حتی اگر لیاقتش را ندارد. 

گریه ار ترس

اگر می ترسید و گریه می کنید، این می تواند نشانه بدی باشد. گاهی اوقات این نوع خواب هشداری است که چیز بدی در افق وجود دارد. این می تواند یک اختلاف بزرگ با یک دوست باشد که دوستی شما را خراب کند یا حتی مشکلات سلامتی که می تواند زندگی شما را تهدید کند. اگر خواب ببینید یکی از بستگانتان گریه می کند، می تواند به این معنی باشد که خطری در افق آنهاست و ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از اتفاق بدی برای آنها اقدام کنید.

دلداری به فردی که گریه می کند

اگر خواب ببینید به فردی که گریه می کند دلداری می دهید، ممکن است نشانه آن باشد که مراقب باشید به چه کسی اعتماد دارید. کسی که فکر می کنید خوب می شناسید ممکن است یک راز را پنهان کند و سعی کند شما را فریب دهد.

گریه در خلوت

اگر خواب ببینید که در خلوت گریه می کنید، این بدان معناست که احساس می کنید خودتان شکست خورده اید. شما رویاها و اهداف بزرگی داشتید که برای آن زیاد تلاش نکردید. از طرف دیگر، اگر همسر یا شوهرتان را در خواب ببینید که گریه می‌کند، یا حتی معشوقه‌تان، می‌تواند به این معنا باشد که شما به نوعی به آنها خیانت کرده‌اید یا شکست خورده‌اید.

خواب دیدن مکرر گریه

اگر خواب های مکرر گریه می بینید، این می تواند نشان دهنده این باشد که از زندگی خود احساس درماندگی و ناامیدی می کنید. اخیراً اتفاقات ناگواری را پشت سر گذاشته اید و این شما را بسیار ناراحت کرده است. این خواب نشانه آن است که باید با احساسات منفی و ناامیدی خود کنار بیایید، در غیر این صورت تمام غم و اندوه شما می تواند به افسردگی تبدیل شود.

شنیدن گریه کسی در خواب

بیانگر این است که هرکس در خواب گریه کسی را بشنود به خاطر اتفاقات زیبایی که برایش می‌افتد هیجان‌زده و مشتاق می‌شود. آرزوها و رویاهای شما محقق خواهد شد و زندگی شما زیباتر از همیشه خواهد شد.

دیدن یک نوزاد گریان در خواب شما

دیدن گریه نوزاد در خواب بیانگر این است که شهرت پیدا خواهید کرد و افراد بیشتری در مورد شما با مهربانی صحبت می کنند. این بدان معناست که کارهای خوب شما باعث می شود برای دیگران اعتبار بیشتری داشته باشید. خانواده و دوستان شما از کار شما تعریف و تمجید خواهند کرد و این باعث پیشرفت شما در مورد زندگی و کارتان می شود.

تعبیر خواب گریه

تعبیر خواب گریه از ابن سیرین

 • اگر بیننده در خواب ببیند که بدون صدا گریه می کند، این نماد مژده ای است که در دوره آینده به او خواهد رسید و او را در وضعیت روانی خوبی قرار می دهد.
 • دیدن گریه در خواب از نظر ابن سیرین بیانگر عمر طولانی است که خداوند به بیننده خواب می دهد و سرشار از موفقیت های بزرگ است.
 • بیننده ای که در خواب می بیند که با صدای بلند گریه می کند، نشانه غم و اندوهی است که در دوره آینده زندگی او را کنترل می کند و خبر بدی را خواهد شنید.
 • گریه در خواب بیانگر آرامش و شادی قریب الوقوع بیننده در زندگی و رهایی او از ناراحتی ها و فشارهای گذشته است.

تعبیر خواب گریه برای دختر مجرد

 • اگر دختر مجردی در خواب ببیند که دارد گریه می کند، این نشان دهنده خیر بزرگ و سود مالی بزرگی است که از یک منبع مشروع به دست می آورد و زندگی او را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد.
 • دیدن گریه در خواب برای دختر مجرد، بیانگر این است که او به آرزوهایی که از پروردگارش امیدوار بوده، چه در زمینه کاری و چه در زمینه تحصیل، خواهد رسید.
 • دختر مجردی که در خواب ببیند گریه می کند و به صورت خود سیلی می زند، نشانه گناه و معصیتی است که انجام می دهد و باید توبه کند و با اعمال نیک به خدا نزدیک شود.
 • گریه در خواب برای دختران مجرد بیانگر تغییرات مثبت بزرگی است که در دوره آینده در زندگی او رخ خواهد داد که وضعیت روانی و اجتماعی او را بهبود می بخشد.
 • اگر دختر مجردی در خواب ببیند که بدون صدا گریه می کند، این نماد ازدواج نزدیک او با فردی دارای موقعیت مهم است که با او زندگی شاد و پایداری خواهد داشت.
 • دیدن گریه در خواب برای دختر مجرد، بیانگر صفات نیکویی است که او را متمایز می کند و جایگاه او را در میان مردم بالا می برد.
 • گریه در خواب برای دختر مجرد بیانگر این است که او از مشکلاتی که مانع موفقیت و تمایز او بود خلاص خواهد شد.
 • دختر مجردی که در خواب می بیند که گریه می کند، علامت آن است که وارد یک شراکت تجاری خوب می شود که از این طریق پول حلال زیادی به دست می آورد که زندگی او را تغییر می دهد.
 • دختر مجردی که در خواب ببیند معشوق خود را در آغوش گرفته و بی صدا گریه می کند، نشانه آن است که روز عروسی آنها نزدیک است و در کنار هم به خوشی زندگی خواهند کرد.

تعبیر خواب گریه برای زن متاهل

 • اگر زنی متاهل در خواب ببیند که گریه می کند، این نشان دهنده ثبات زندگی زناشویی او و حاکمیت عشق و صمیمیت در بین اعضای خانواده است. همچنین زن متاهلی که در خواب می بیند که گریه می کند، نشانة خیری است که برای او و شوهرش در کار و کسب مال حلال بسیار حاصل می شود.
 • اگر زنی متاهل در خواب ببیند که با اشک گریه می کند، این نشانه توانایی او در مسئولیت پذیری و انجام وظایف خود در قبال خانواده به بهترین وجه است. همچنین دیدن گریه همراه با اشک در خواب برای زن متاهل، بیانگر توبه صمیمانه او از گناهانی است که در دوران گذشته زندگی او را تحت تأثیر قرار داده و خداوند اعمال صالح او را پذیرفته است.
 • دیدن گریه در خواب برای زن متاهل بیانگر وضعیت خوب فرزندان و آینده درخشان آنان است که سرشار از موفقیت ها و موفقیت های بزرگ در تحصیل است.
 • گریه زن متاهل در خواب با صدای بلند بیانگر اختلافاتی است که در آینده بین او و شوهرش پیش می آید که ممکن است به طلاق و جدایی منجر شود و باید از این دید پناه برد.
 • زن متاهلی که در خواب ببیند گریه و زاری می کند، نشانه شنیدن خبر بدی است که با از دست دادن عزیزی دلش را غمگین می کند.
 • خواب گریه در خواب برای یک زن متاهل بیانگر این است که او از مشکلات بزرگ مادی که در دوره گذشته در معرض آن قرار گرفته خلاص می شود و از زندگی راحت لذت می برد.

تعبیر خواب گریه برای زن باردار

 • زن حامله ای که در خواب می بیند گریه می کند، نشانه آن است که خداوند به او زایمان آسان و نوزادی سالم را عطا خواهد کرد.
 • دیدن گریه در خواب برای زن باردار بیانگر این است که او از گرفتاری ها و دردهایی که در طول دوران بارداری متحمل شده خلاص می شود و از سلامت و تندرستی برخوردار می شود.
 • اگر زن باردار در خواب ببیند که با صدای بلند گریه می کند، این نشانه مشکلاتی است که در هنگام زایمان با آن مواجه خواهد شد که ممکن است منجر به از دست دادن جنین شود و باید از این دید پناه برده و برای نجات دعا کند. .
 • گریه در خواب برای زن حامله بیانگر فراوانی رزق و نعمتی است که خداوند در زندگی و سن و فرزندش به او عطا خواهد کرد.

تعبیر خواب گریه برای زن مطلقه

 • زن مطلقه ای که در خواب می بیند گریه می کند، علامت آن است که از مشکلات و ناراحتی های ناشی از همسر سابق خود خلاص شده و از زندگی شاد و با ثباتی برخوردار خواهد شد.
 • دیدن گریه در خواب برای زن مطلقه، بیانگر این است که او با مردی ازدواج خواهد کرد که در ازدواج قبلی او را جبران کند.
 • اگر زن مطلقه در خواب ببیند که با صدای بلند گریه می کند، این نشان دهنده شکست او در رسیدن به خواسته ها و اهدافش است که او را ناامید می کند.
 • گریه در خواب برای زن مطلقه در خواب همراه با زاری، بیانگر ناراحتی و پریشانی شدید در رنجی است که در دوره آینده به آن مبتلا خواهد شد.

تعبیر خواب گریه برای مرد

 • اگر مردی در خواب ببیند که دارد گریه می کند ، این نمادی است که او در موقعیت مهمی قرار می گیرد که در آن به دستاوردهای بزرگ و موفقیت بزرگی دست خواهد یافت.
 • دیدن گریه در خواب برای مرد، بیانگر زندگی با ثبات خانوادگی و زناشویی و توانایی او در تأمین زندگی شاد و با ثبات برای اعضای خانواده است.
 • گریه در خواب برای مرد نشان دهنده موفقیت و تمایزی است که در زمینه کاری خود به دست خواهد آورد که وضعیت مالی او را بسیار بهبود می بخشد.
 • مرد مجردی که در خواب ببیند بی صدا گریه می کند، نشانه ازدواج نزدیک او با دختری نیکو و زیبایی است که با او زندگی شاد و پایداری خواهد داشت.

تعبیر خواب گریه بدون صدا

تعبیر خواب گریه با اشک بدون صدا در خواب اشاره به سعادت پیش رو برای بیننده در آینده و رهایی او از نگرانی هایی است که در دوره گذشته از آن رنج می برد.

دیدن گریه بدون صدا در خواب حاکی از خیر بسیار و شنیدن مژده ای است که دل بیننده خواب را با آنچه مدت ها انتظارش را می کشید باز می کند.

اگر بیننده بیمار در خواب ببیند که بدون صدا گریه می کند ، این نمادی است که خداوند به او شفای عاجل و سلامتی عطا خواهد کرد.

گریه بدون صدا در خواب بیانگر مال و اموال حلال فراوانی است که بیننده خواب در آینده از شغل خوبی که به آن مشغول خواهد شد به دست خواهد آورد.

خواب های رایج دیگر

 • وقتی در خواب می بینید که مردم گریه می کنند و ناگهان گریه نمی کنند، این نمادی است که نگرانی های شما پایان می یابد.
 • وقتی خواب دیدید که گریه می کنید، و نمی توانید گریه خود را متوقف کنید، این دید نشان می دهد که شما بسیار افسرده هستید.
 • وقتی در خواب می بینید که می توانید گریه را متوقف کنید، این نشان می دهد که با عزیزان خود صادق تر خواهید بود.
 • وقتی در خواب می بینید که شخصی گریه می کند، این خواب نمادی است که آن شخص به کمک شما نیاز دارد.
 • وقتی برای چیزی که مهم نیست گریه می کنید، این خواب نمادی است که در مورد چیزهای کوچک سر و صدای زیادی به پا می کنید.
 • وقتی در خواب حیوانی را می بینید که گریه می کند، این خواب بیانگر این است که غمگین می شوید زیرا هیچکس درد شما را درک نمی کند.
 • خواب در آغوش کشیدن مرده در خواب و گریه بیانگر آرامش و شادی قریب الوقوع بیننده خواب در زندگی خود در دوره آینده و از بین رفتن مشکلات و اختلافاتی است که زندگی او را مختل کرده است.
 • گریه بر متوفی در خواب بدون فریاد نشان می دهد که شادی ها و مناسبت های شاد به زودی به سراغ بیننده خواب می آید.
 • خواب بلند گریه کردن در خواب بیانگر مشکلاتی است که بیننده خواب در راه موفقیت و رسیدن به اهدافش با آن روبرو خواهد شد.
 • اگر خواب بیننده در خواب ببیند که برای کسی که دوستش دارد گریه می کند، این نماد از بین رفتن نگرانی ها و غم هایی است که در دوره گذشته به زندگی او هجوم آورده و لذت بردن از آرامش و ثبات است.

پیشنهاد: تعبیر خواب رنگ ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا