اخبار

لحظه تحویل سال 1403 (ساعت دقیق)

5/5 - (1 امتیاز)
لحظه تحویل سال 1403 (ساعت دقیق)

لحظه تحویل سال در تقویم شمسی معمولاً با جشن‌ ها و مراسم‌ های مختلف در ایران و برخی کشورهای دیگر همراه است که در ادامه تاریخ و ساعت دقیق تحویل سال 1403 را به شمسی، قمری و میلادی به همراه توضیحات کاملتری در رابطه با این روز ارائه خواهیم داد.

لحظه تحویل سال 1403 به ساعت ایران برابر است با ساعت 6 و 36 دقیقه و 26 ثانبه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی، برابر با 20 مارس (مارچ) 2024 میلادی و 9 رمضان 1445 قمری.

لحظه تحویل سال 1403 به شمسیساعت 6 و 36 دقیقه و 26 ثانبه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی
لحظه تحویل سال 1403 به قمری20 مارس (مارچ) 2024 میلادی
لحظه تحویل سال 1403 به میلادی9 رمضان 1445 قمری

لحظه تحویل سال نو در ایران به عنوان جشنی به نام “نوروز” یا “نوروز باستانی” جشن گرفته می‌ شود. نوروز یکی از مهمترین جشن‌ها و رویدادهای فرهنگی و ملی در ایران است و به عنوان روز آغاز سال نو در تقویم شمسی محسوب می‌ شود.

لحظه تحویل سال نو در ایران به عنوان یک رویداد ملی و فرهنگی است. در این روز، خانواده‌ها با هم جمع می‌شوند و سفره‌های نوروزی را می‌ چینند. سفره‌های نوروزی معمولاً شامل آیتم‌هایی مانند سبزی‌ ها، میوه‌ها، حلوا، سمنو، سبزه، سنجد و سیر است. همچنین، هفت‌سین (هفت آیتم با نام‌ هایی که با حرف “سین” شروع می‌شوند) از جمله تزئینات مهم این روز است.

در لحظه تحویل سال نو، افراد به یکدیگر تبریک می‌ گویند و آرزوهای خوبی برای سال جدید می‌کنند. همچنین، مراسم‌ها و جشن‌های مختلفی در سطح ملی و محلی برگزار می‌شود، از جمله نمایش‌های هنری، موسیقی و سرودها.

لحظه تحویل سال نو در ایران فرصتی است برای ارتباط و اتحاد خانواده‌ها و دوستان، ابراز شادمانی و آرزوی خوشبختی و سعادت در سال جدید. این رویداد با غنی بودن رویه‌ها و رسومات مرتبط با آن، عمق فرهنگ و ارزش‌های ایرانی را نشان می‌ دهد و به عنوان یک فرصت بزرگ برای جشن و شادمانی در آغاز سال جدید در ایران برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا