اخبار

زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت ماه 98 | یارانه اردیبهشت ۹۸

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت ماه 98 | یارانه اردیبهشت ۹۸

یارانه نقدی اردیبهشت ماه 98 ،که نود و نهمین مرحله است که از شروع قانون هدفمندی یارانه ها به اجرا رسیده ، و پیش بینی می شود  یارانه این ماه هم طبق ماه ها و سال های پیش 26 اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوارها واریز شود.

یارانه نقدی اردیبهشت ماه 98

پیش بینی می شود نود و نهمین مرحله از یارانه‌های نقدی مربوط به اردیبهشت ماه سال 98 به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی  ساعت 24:00 روز پنج شنبه 26 اردیبهشت ماه 98 به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و از همان زمان قابل برداشت می باشد.

مبلغ یارانه اردیبهشت 98 هر یک از مشمولان همانند ماه‌های گذشته 45.500 تومان است.

از سال ۱۳۸۹ که قانون هدفمندی یارانه‌ها به مرحله اجرا رسید تاکنون جمع گسترده بیش از ۷۸ میلیونی در جمع یارانه‌بگیران قرار داشته و هر ماه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند.

گفتنی است که یارانه دریافتی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از ابتدای سال 96 افزایش پیدا کرده است.

چگونه  یارانه خود را از خانواده‌ جدا کنیم؟

طی سال‌های اخیر یکی از مسائلی که بین یارانه‌ بگیران مطرح بوده، نحوه جدا کردن یارانه زوجین از خانواده‌های خود است؛ به طوری که نمی‌دانند چگونه حساب یارانه خود را از خانواده جدا کنند یا این‌که برای جداسازی اقدام کرده‌اند، ولی پرداختی انجام نشده است.

این در حالی است که بررسی و پرس‌وجوی جریان یارانه زوجین از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با این توضیح همراه بود که اگر افرادی که ازدواج می‌کنند در خانواده‌های خود نیز مشمول دریافت یارانه بوده‌اند به طور حتم می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ از یارانه خود برخوردار شوند؛ به گونه‌ای که با همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج می‌توانند مراجعه کنند و با اعلام شماره حساب بانکی می‌توانند از ماه بعد و حداکثر دو ماه بعد یارانه خود را دریافت کنند.

بنابر اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها حتی زوجین اگر یک ساعت از ازدواج آن‌ها گذشته باشد، امکان اقدام برای جدا شدن یارانه خود از خانواده‌ها را خواهند داشت، اما اگر مشکلی در پرداخت صورت بگیرد عمدتاً می‌تواند ناشی از شماره حسابی بانکی باشد که زوجین اعلام کرده‌اند و ممکن است در این مورد مسأله‌ای پیش آمده باشد. بر این اساس زوجین می‌توانند بار دیگر با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ یا چک شماره حساب بانکی خود، از روند واریز یارانه مطلع شوند.

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

بیشتر بخوانید: اعلام آخرین مهلت پرداخت جریمه مشمولان غایب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا