اسامی بازیگران سریال شب عید + خلاصه داستان و تصاویر

اسامی بازیگران سریال شب عید + خلاصه داستان و تصاویر

در این نوشته به معرفی بازیگران و خلاصه داستان سریال شب عید می پردازیم.

«شب عید» نام یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی سید کمال طباطبایی است که در سال ۱۳۹۶ تولید شده‌ و یک سال بعد از شبکه یک سیما پخش شد.

تهیه کنندگان این سریال طنز،  سیدکمال طباطبایی و جواد فرحانی هستند که تصویربرداری آن  هم به طور کامل در مشهد بوده است.

شب عید در کنار جدی بودنش، فضایی طنز هم دارد و در لحظاتی شاهد موقعیت‌های کمدی در آن هستیم.

خلاصه داستان سریال شب عید

خلاصه داستان سریال شب عید

داستان های این سریال به صورت اپیزودیک است، اما هر کدامشان با دیگری ارتباط پیوسته‌ای دارند. مخاطب در مجموعه «شب عید» یک راننده تاکسی ون را می‌بیند که با یک هتل همکاری دارد و مسافران و زوار امام رضا (ع) را برای اقامتی چند روزه به این هتل می‌رساند.

قصه مجموعه شب عید به طور کامل در شهر مشهد می‌گذرد و قصه‌های زائران مختلفی را روایت می‌کند که هر کدام با حاجت و نیتی در شب عید و آستانه تعطیلات نوروز، خودشان را تا مشهد و حرم نورانی امام رضا (ع) رسانده‌اند و شب عید، روایت قصه‌های این افراد است.

سریال چند قسمت است؟

مجموعه «شب عید» طنزی اجتماعی است که در ۶ قسمت ۵۰ دقیقه ای تولید شده است.

اسامی بازیگران سریال شب عید

اسامی بازیگران سریال شب عید

اسامی تمام بازیگران زن و مرد سریال شب عید عبارتند از:

 • علی هاشمی
 • حمید لولایی
 • مرجانه گلچین
 • حسین محب اهری
 • افسانه ناصری
 • سروش جمشیدی
 • نعیمه نظام دوست
 • دریا مقبلی
 • زهره صفوی
 • محمد کیانی
 • علی اصغر محمدزاده
 • شیما هاشمی
 • زهره مرادی
 • ندا کوهی
 • ایوب غفارزاده
 • بهداد الهامی

سام شریعت زاده، آسا شریعت زاده، آرتینا بصیر، کوشا ارشدی، دانیال روح بخش، علی رسولی، آرین ابهری و آراد حسینی بازیگران خردسال مجموعه تلویزیونی «شب عید» هستند.

نعیمه نظام دوست: سریال شب عید موقعیت‌های زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد

سریال شب عید موقعیت‌های زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد

نعیمه نظام دوست، از جمله بازیگران سریال شب عید است. او در خصوص نقشی که در این مجموعه ایفا کرده، به جام‌جم می‌گوید: شب عید روالی اپیزودیک اما به هم پیوسته دارد و من هم در چهار قسمت مجموعه حاضر هستم.

نظام دوست توضیح می‌دهد: در شب عید داستان یک راننده ون را می‌بینیم که با یک هتل همکاری دارد و مسافران و زوار امام رضا (ع) را به هتل می‌رساند. من و سروش جمشیدی که نقش همسرم را ایفا می‌کند هم از جمله این مسافران هستیم و داستان خودمان را داریم.

او می‌افزاید: این مجموعه تلویزیونی، موقعیت‌های زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد و کلیت کار جدی است، اما در عین حال موقعیت‌های طنزی هم دارد.

او با اشاره به فضای خوب مشهد و حضور در این شهر خاطرنشان می‌کند: مردم شهر مشهد بسیار همدل بودنـــد و همـکاری خوبی با ما داشتند و تجربه خوبی در این پروژه برایم رقم خورد.

مرجانه گلچین: سریال شب عید و روایت زن زائر در مشهد

سریال شب عید و روایت زن زائر در مشهد

مرجانه گلچین که پیش از این سابقه همکاری با سعید آقاخانی را در مجموعه‌های گوناگونی تجربه کرده، یکی از بازیگران سریال شب عید است و نقش یکی از زائرانی را بازی می‌کند که همراه با همسرش (حمید لولایی) به شهر مشهد سفر می‌کند. گلچین در خصوص دلیل حضورش در این پروژه و بازی در نقش این زن زائر به خبرنگار ما می‌گوید: داستان این سریال در شب عید می‌گذرد و داستان آدم‌هایی را روایت می‌کند که به مشهد رفته‌اند و اکنون در یک هتل ساکن هستند. من و آقای لولایی نقش یک زوج را بازی می‌کنیم و از جمله زائران هستیم.

گلچین تاکید می‌کند: دلیل اصلی‌ام برای حضور در پروژه، همکاری با سعید آقاخانی بود که همیشه برایم لذت‌بخش است. در وهله دوم طرح و ایده اثر را بسیار دوست داشتم و طبیعتا وقتی تیم را دوست داشته باشی، به حضور در کار بیشتر ترغیب می‌شوی.

بازیگر این مجموعه معتقد است: مشهد شهری مقدس است و طبیعتا در زمانی چون عید نوروز، زائران زیادی به آن سفر می‌کنند و به همین خاطر موقعیت‌های زیادی برای خلق داستان ایجاد می‌شود. داستان‌های ما کاملا جدی‌اند و در دل خود موقعیت‌هایی طنز دارند.

بازیگران سریال شب عید

عوامل سریال

برخی عوامل سریال شب عید عبارتند از: نویسنده: امیر وفایی، برنامه ریز: ساناز بصیر، منشی صحنه: شقایق صادق، دستیار کارگردان: سعید سیری، عکاس: خورشید آقاخانی، طراح لباس: مهناز غنی، طراح صحنه: امین جهانی، طراح گریم: مرتضی کهزادی، صداگذار: سامان شهامت – محمدرضا مکی، صدابردار: امیر عاشق حسینی، آهنگساز: آراس رجبی، تدوین: سیامک مهماندوست، پشتیبانی تولید و امور اداری: رضا لوحی، دستیار تهیه و مدیر امور مالی: سعید قلوبی، تولید: سارا جواد زاده، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی، تهیه کنندگان: سیدکمال طباطبایی – جواد فرحانی، کارگردان: سعید آقاخانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *