کوپن الکترونیکی چست و به چه کسانی این کوپن الکترونیکی تعلق می گیرد؟

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

کوپن الکترونیکی چست و به چه کسانی این کوپن الکترونیکی تعلق می گیرد؟

کوپن الکترونیکی چست و به چه کسانی این کوپن الکترونیکی تعلق می گیرد؟
کوپن الکترونیکی

کوپن الکترونیکی چست؟

کوپن الکترونیکی، یا همان کالا برگ قدیم که به صورت کاغذی بود و بین مردم پخش می شد تا با ارائه آن کالاهای اساسی  همچون شکر و گوشت، روغن و… دریافت کنند. اما این کالا برگ یا همان کوپن از سیستم اقتصادی کشور حذف شده بود اما خبرها حاکی از آن است که این کوپن های کاغذی قدیم با شیوه و راه کار جدید قرار است به سیستم اقتصادی کشور وارد شود با نام جدید کوپن الکترونیکی یا کالا کارت ،

این طرح در قالب حمایت از اقشار جامعه و از سوی وزارت کار و راه اجتماعی مطرح شده تا کالای اساسی مردم در سبد خانوار تامین شود که در این راستا قرار است کارت‌های یارانه سالی ۳ تا ۴ بار هر مرتبه ۱۰۰ هزار تومان شارژ شود تا خانوار از طریق هم به وجه نقد دسترسی نداشته باشند و از طرفی کالا‌های مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های سطح شهر خریداری کنند.

سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس نیز اظهار داشت: کالاهای اساسی نیاز روزمره هشت دهک افراد جامعه است و طرح اعطای کوپن الکترونیکی برای تأمین این دسته کالاها در دستور کار دولت قرار دارد و کوپن الکترونیکی برای خرید کالاهای اساسی در قالب شارژ کارت الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.

وی همچنین کارت الکترونیک تأمین کالای اساسی را موقتی دانسته و گفته است: کارت‌های الکترونیکی تنها برای عبور از وضعیت امروز به وجود آمده و فعلاً ماهانه ۱۰۰ هزار تومان شارژ می‌شود.

این کارت‌ها تضمین‌کننده این نکته است که کالاهای اساسی وارداتی با یارانه ارزی (دلار ۴۲۰۰ تومانی) به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد. اما مسأله‌ای که هنوز مسکوت مانده این است که مشخص نیست بابت استفاده از این کوپن‌ها مصرف‌کننده باید پولی بپردازد یا خیر.

کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟
کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گفته سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ طرح کوپن الکترونیکی هنوز قطعا تایید نشده و نیاز به بررسی های بیشتری در این زمینه می باشد اما احتمال اجرای طرح های حمایتی در شرایط اقتصادی فعلی در آینده نزدیک زیاد است.

خبرهای جدید حاکی از آن است که طبق گفته های سرپرست وزارت تعاون، دولت برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه از دو برنامه استفاده خواهد کرد:

هدف برنامه اول برخورداری یک تا هشت دهک از کالاهای اساسی با نرخ مصوب می باشد و هدف برنامه دوم حمایت اجتماعی نقدی و غیر نقدی از پنج دهک می باشد که طی چند هفته آینده به مرحله اجرا خواهد رسید. لازم به ذکر است این برنامه برای حداقل بگیران بازنشسته یا کارگر و مستمری بگیران تحت پوشش نهادهای حمایتی با درآمد ضعیف در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون رفاه وزارت کار با توجه به برآوردها، پس از تایید کالا کارت، برای ۱۰ میلیون نفر کالا کارت صادر شده و هر سال چند مرتبه شارژ می شود.

با این تفاسیر اجرایی شدن کوپن الکترونیکی براساس خبرها به تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سبد کالایی تا پایان شهریور ماه صورت خواهد گرفت و تصمیم درباره هشت دهک دیگر جامعه برای ارائه کوپن الکترونیکی در قالب کارت یارانه در دست بررسی قرار دارد.

 

[irp posts=”710″ name=”سریال ممنوعه | اسامی بازیگران سریال ممنوعه و داستان سریال”]

گردآوری در مجله اینترنتی پیک نت

 

 

حتما ببینید

زمان پخش و تکرار سریال آوای باران از شبکه آی فیلم

زمان پخش و تکرار سریال آوای باران از شبکه آی فیلم

سریال آوای باران در کنداکتور شبکه آی فیلم قرار گرفته است؛ سریالی که در زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *