معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

دوست عزیز، لطفا از ما حمایت کنید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

سریال تلویزیونی مرضیه به کارگردانی فلورا سام، برای پخش در ایام محرم شبکه دو سیما تدارک دیده شده است و در آن بازیگران بنام سینما و تلویزیون همچون داریوش ارجمند، گوهر خیراندیش، مجید مظفری و پژمان بازغی به ایفای نقش پرداختند.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

«مرضیه، خانم دكتر جراحی است كه همراه خانواده‌اش زندگی شادی دارند. آنها خوشحال كنار هم زندگی می‌كنند، اما شكل‌گیری معضلات اجتماعی و تاثیر آن در زندگی این خانواده باعث می‌شود اعتقادات و رفتارهای آنها هم دستخوش ماجراهایی شود.» این خلاصه‌ای از داستان مجموعه تلویزیونی مرضیه است كه به نویسندگی و كارگردانی فلورا سام و تهیه‌كنندگی مجید اوجی ساخته می‌شود.

این كارگردان كه تا به امروز كارگردانی سریال‌هایی همچون ما فرشته نیستیم، باغ سرهنگ، بی‌قرار 1 و 2، راز و نیاز و راز پنهان را ساخته است، حالا برای محرم امسال دست روی چنین سوژه‌ای گذاشته و آن را می‌سازد.

30 درصد از قصه این سریال در روستایی به نام خاوه در اطراف ورامین تصویربرداری شده است و حال گروه در تهران مستقر هستند و مشغول ادامه كار. گروه سازنده این روزها در فضای خانه شخصیت اصلی قصه به نام مرضیه واقع در امین حضور هستند و این سریال قرار است در ایام محرم از شبكه دو روی آنتن برود. به گفته نویسنده و كارگردان سریال، مرضیه قصه جامعه امروز ماست و به معضلات اجتماعی روز همچون فسادهای مالی می‌پردازد.

با توجه به این كه این اثر در ماه محرم پخش می‌شود در فواصل قصه و به شكل زیرپوستی هم به مفاهیمی همچون تكیه‌های مراسم عزاداری امام حسین‌(ع) پرداخت می‌شود. در این سریال تلویزیونی نقش مرضیه را ماه‌چهره خلیلی بازی می‌كند و امیرحسین صدیق در نقش همسرش حضور دارد كه خبرنگار است. در كنار این دو بازیگر، هنرمندانی همچون داریوش ارجمند، گوهر خیراندیش، مجید مظفری، پژمان بازغی، علی اوجی، حسن زارعی، نیلوفر شهیدی، شیوا خسرومهر، مختار سائقی و… بازی می‌كنند.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

 نقش پررنگ فسادهای مالی و اقتصادی

فلورا سام، نویسنده و كارگردان سریال درباره كارگردانی سریال مرضیه و این‌كه آیا این اثر همچون ساخته‌های قبلی‌‌اش موضوع خانوادگی دارد، به جام‌جم می‌گوید: پرداخت به مسائل اجتماعی در سریال مرضیه پررنگ‌تر از ساخته‌های قبلی‌ام است. البته در كنارش مسائل خانوادگی هم مطرح می‌شود، چون اعتقاد دارم خانواده و اجتماع جدا از هم نیستند و كاملا در  ارتباط هستند. اما عمده مسائل این سریال، موضوعات اجتماعی است و به فسادهای مالی و اقتصادی كه این روزها خیلی هم زیاد شده، می‌پردازیم كه شخصیت‌های قصه هم درگیر چنین مسائلی می‌شوند. در مجموع ما به مسائل اجتماعی روز جامعه می‌پردازیم.
وی ادامه می‌دهد: نكته دیگر این است كه این سریال در ایام محرم پخش می‌شود، به همین دلیل ما در قالب موضوع و شخصیت‌ها و زیر‌پوستی به فلسفه تكیه در ایام عزاداری ابا عبدا…(ع) هم می‌پردازیم كه چرا تكیه برپا می‌شود و فرهنگ آن چیست؟ به‌هر حال ما شیعه هستیم و باید تاثیرات مراسم عزاداری امام حسین‌(ع) را در زندگی‌های شخصی و اجتماعی‌مان جاری و ساری كنیم، نه این كه صرفا ده روز در مراسم عزاداری شركت كنیم و بعد هیچ تاثیری در زندگی‌مان
نگذارد.
سام درباره نگارش این مجموعه توضیح می‌دهد: طرح اصلی سریال برای خودم است و بخش عمده قصه را هم خودم نوشتم و از آنجا كه زمان كمی برای تولید داشتیم،  برای نگارش یك تا دو قسمت از سریال از دو دوست نویسنده دیگر كمك گرفتم، اما بخش عمده به‌عهده خودم بود. در مجموع نگارش سریال دو تا سه ماه زمان برد. همچنین قصه 15 قسمتی سریال مرضیه در دو سال متوالی از یك محرم تا محرم سال بعد می‌گذرد.

این كارگردان می‌افزاید: داستان سریال درباره زنی جراح به نام مرضیه است كه با خانواده‌اش زندگی شادی دارد و خوشبخت هستند، اما در مسیر زندگی آنها معضلات اجتماعی رخ می‌دهد كه باعث دگرگونی در این خانواده می‌شود و به لحاظ اعتقادی و رفتاری روی آنها تاثیر زیادی می‌گذارد.

وی درباره انتخاب ماه‌ چهره خلیلی برای نقش مرضیه می‌گوید: من تجربه همكاری خوبی با خانم خلیلی سر فیلم سینمایی‌ام داشتم، به همین دلیل احساس كردم خانم خلیلی برای نقش مرضیه بسیار گزینه خوبی است، چون نقش پیچیده و سنگینی است و باید بازیگری انتخاب می‌شد كه بتواند از پس نقش بربیاید. البته زمانی كه نقش را به خانم خلیلی پیشنهاد دادم، ایران نبود؛ اما وقتی فیلمنامه را خواند، دوست داشت و بازی در این سریال را پذیرفت.

سام با اشاره به این‌كه سریال مرضیه چه ویژگی‌‌ای نسبت به كارهای قبلی‌تان دارد؟ عنوان می‌كند: مسلما به لحاظ موضوع خیلی متفاوت از كارهای قبلی‌ام است. در این سریال هم سعی كرده‌ام به درونیات انسان‌ها بپردازم و این‌كه باید مسائلی كه در زندگی برایشان پیش می‌آید را با درایت پشت سر بگذارند.

این كارگردان درباره بخش‌های روستای خاوه در اطراف ورامین می‌گوید: ما در دمای 58 درجه در این روستا كار كردیم و واقعا طاقت‌فرسا بود، اما دلم نمی‌خواست كم‌كاری كنیم؛  بنابراین این گرمای سخت را به همراه گروه تحمل كردیم تا قصه را برای بینندگان تماشایی‌تر كنیم.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

 یک سریال شلوغ پلوغ!

عباس دقاقی، مجری طرح و مدیر تولید سریال تلویزیونی مرضیه است. وی درباره شرایط تولید می‌گوید: پیش تولید سریال مرضیه از اواسط خرداد شروع شد و 27 تیر كلید زدیم. ابتدای كار به روستای خاوه در اطراف ورامین رفتیم كه 30 درصد از قصه در این روستا می‌گذشت. بخش‌های مختلف قصه را در این روستا ضبط كردیم؛ البته شرایط كار در این روستا بسیار سخت بود، چون گرمای هوا 58 درجه بود و در این گرما باید كار می‌كردیم.
وی ادامه می‌دهد: از 10 مرداد به تهران آمدیم و بخش‌های مختلف تهران را تصویربرداری می‌كنیم. در حال حاضر گروه در خانه شخصیت اصلی قصه به نام مرضیه مستقر هستند و مشغول تصویربرداری. این خانه در اطراف امین حضور است. بخش‌هایی از كار هم در مناطق سیل‌زده می‌گذرد كه هنوز مشخص نشده كه به كدام یك از مناطق سیل‌زده برویم.
دقاقی با اشاره به تعدد بازیگران و پلان‌های پیچیده كار تاكید می‌كند: سكانس پلان‌های سریال بسیار سخت است وكار هم پر بازیگر است و همین كار تولید را سخت می‌كند. در واقع تعداد سكانس‌های شلوغ سریال مرضیه كم نیست، بنابراین كار راحت ضبط نمی‌شود. خانم سام برای دكوپاژهای سنگین این كار باید زمان زیادی بگذارد. سریال تلویزیونی مرضیه در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای تولید می‌شود.

 وقتی اوجی، سردبیر می‌شود

علی اوجی، یكی از بازیگران سریال درباره نقشش در سریال مرضیه به جام‌جم می‌گوید: در این سریال نقش سردبیر یك روزنامه را بازی می‌كنم كه این شخصیت بالا و پایین‌های زیادی دارد و همین باعث شده تا شخصیت با نمكی باشد.

می‌توان گفت سردبیر قصه مرضیه، شخصیت متفاوتی دارد و كارهایش غیر‌قابل پیش‌بینی است. وی درباره پذیرش نقش اشاره می‌كند: همكاری با مجید اوجی و فلورا سام من را برای بازی در این سریال ترغیب كرد و دوست داشتم با این دوستان حتما كار كنم.
این هنرمند درباره این‌كه آیا شناختی درباره حرفه سردبیری داشته‌اید یا نه، توضیح می‌دهد: بله، ناآشنا نیستم. چون نزدیك به 20 سال است در حوزه فرهنگ كار می‌كنم. ضمن این‌كه دوستان زیادی دارم كه سردبیر رسانه‌ها هستند، بنابراین با شناخت این نقش را بازی می‌كنم.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

خبرنگار شدن امیرحسین صدیق

خبرنگاری جزو مشاغلی است كه بارها دستمایه سوژه‌های سریال‌های تلویزیون شده یا این‌كه شخصیت‌های قصه خبرنگار بودند. البته در بیشتر مواقع كارگردانان، شخصیت خبرنگاران را خیلی درست به تصویر نكشیدند تا مردم به شكل صحیح در جریان این حرفه قرار بگیرند.
امیرحسین صدیق هم قرار است در سریال مرضیه نقش یك خبرنگار را بازی كند. البته باید كمی صبوری خرج دهیم تا ببینیم او چگونه خبرنگاری در این سریال خواهد شد. مخاطبان بیشتر صدیق را به واسطه بازی در سریال‌های مرضیه برومند می‌شناسند. آخرین كار او بازی در سریال خانواده دكترماهان بود كه چندی پیش از شبكه دو پخش شد.

صدیق درباره نقش‌اش در سریال مرضیه می‌گوید: در این سریال نقش علی، همسر مرضیه را بازی می‌كنم كه جراح است. علی خبرنگار است و با ماجراهای متعددی هم رو‌به‌رو می‌شود. دلیل پذیرش نقش هم حضور شخص آقای مجید اوجی، تهیه‌كننده بود. او جزو تهیه‌كنندگان بسیار بااخلاقی است كه سال‌هاست او را می‌شناسم و كارهای متنوعی را برای تلویزیون ساخته است.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

یک زوج عاشق

داریوش ارجمند و گوهر خیراندیش در سریال تلویزیونی مرضیه نقش یك زوج مهربان و عاشق را بازی می‌كنند. داریوش ارجمند ایفاگر نقش دكتر بهزادی است كه از تهران فرار می‌كند و به سمت روستایی محروم می‌رود، زیرا اعتقاد دارد كه مناطق محروم هم حق دارند از خدمات درمانی مناسب بهره‌مند شوند. به همین دلیل او و همسرش مریم كه نقش آن را گوهر خیراندیش بازی می‌كند، تصمیم می‌گیرند راهی روستایی به نام خاوه در اطراف ورامین شوند.
از سوی دیگر مریم هم زمانی قهرمان والیبال بوده، اما در اثر سانحه تصادف ویلچر‌نشین می‌شود، اما این مسائل مانع فعالیت اجتماعی او نمی‌شود و پا به پای همسرش در روستا كمك حال مردم است و برای روستاییان كلاس نقاشی می‌گذارد. در مجموع مهربانی این زوج زبانزد اهالی روستاست. ضمن این‌كه امید به زندگی در این زوج بسیار زیاد است.
به گفته فلورا سام نقش‌های داریوش ارجمند و گوهر خیراندیش در سریال مرضیه متفاوت است و حتما تماشاگران از بازی آنها لذت می‌برند.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

ماه چهره خلیلی در نقش یک جراح در سریال مرضیه

ماه‌ چهره خلیلی بیشتر در سینما فعالیت داشته تا در تلویزیون. ضمن این‌كه همیشه هم سعی كرده نقش‌هایی را در تلویزیون بازی كند كه فضای آن در تاریخ گذشته یا تاریخ معاصر می‌گذرد كه از این رو می‌توان به نقش‌هایش در سریال‌های مختارنامه، در چشم باد، كلاه‌پهلوی و گذر از رنج‌ها اشاره کرد. البته او سال گذشته در سریال دختر گمشده بازی كرده بود كه از شبكه سه روی آنتن رفت. خلیلی جزو بازیگران گزیده كار است و همیشه سعی می‌كند نقش‌هایی را بازی كند كه او را به چالش بكشاند.
این بازیگر این روزها مشغول بازی در سریال تلویزیونی مرضیه است. او نقش شخصیت اصلی قصه را بازی می‌كند كه همنام سریال است. این هنرمند در این سریال خانم دكتر جراحی است كه با خانواده‌اش زندگی شادی دارد. او اعتقادات مذهبی دارد و هر سال در خانه مادر همسرش نذری می‌پزد، اما پیش آمدن اتفاقاتی باعث می‌شود كه اعتقادات او تحت‌الشعاع قرار بگیرد. نقش همسر او را امیرحسین صدیق بازی می‌كند. البته به گفته كارگردان نقش مرضیه جزو شخصیت‌های سخت سریال است كه باید بازیگری انتخاب می‌شد كه بتواند این نقش را به‌خوبی در بیاورد.

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

معرفی کامل سریال مرضیه + نقش بازیگران و تصاویر جدید

منبع: جام جم

حتما ببینید

بازیگران سریال داوینچیز با عکس و بیوگرافی + داستان

بازیگران سریال داوینچیز با عکس و بیوگرافی + داستان

سریال داوینچیز به کارگردانی افشین هاشمی برای پخش از پلتفرم نماوا ساخته شده است. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *