سریال شمعدونی | اسامی بازیگران و داستان سریال شمعدونی + زمان پخش

شمعدونی یکی از سریال های طنز شبکه سه سیماست که به کارگردانی سروش صحت ساخته شده و در سال 1394 پخش گردید. تهیه کنندگی این سریال را محسن چگینی انجام داده است و نویسندگی آن نیز در 52 قسمت بر عهده سروش صحت و ایمان صفایی بوده است. سریال شمعدونی که برای اولین بار در سال 1394 پخش شد و در زمان پخش نیز توانست مخاطبان زیادی را با خود همراه کند و حال بار دیگر این سریال طنز در لیست پخش شبکه آی فیلم قرار گرفته است و اولین قسمت آن روز  یکشنبه اول تیر ماه به روی آنتن می رود.

سریال شمعدونی | اسامی بازیگران و داستان سریال شمعدونی + زمان پخش

داستان سریال شمعدونی درباره چیست؟

 مجموعه تلویزیونی «شمعدونی» داستان دو خانواده مظاهری و سعادتی را بیان می‌کند. خانواده مظاهری شامل هوشنگ پدر خانواده، زهره  مادر خانواده و کارمند بانک، سارا  دختر بزرگ که در آزمون تخصص پزشکی مردود شده، و سعید  پسر بیکار خانواده است. خانواده سعادتی شامل عطا  پدر که با هوشنگ در این داستان مشکلاتی دارد، و شیرین  مادر، و ارشیا  که پسر کوچکی بسیار خبرچین و بازیگوش است. داستان به معضلات اجتماعی و فرهنگی به ‌طور مستقیم یا معکوس از طریق این دو خانواده می‌پردازد.

بازیگران سریال شمعدونی چه کسانی هستند؟

آتنه فقیه نصیری در نقش زهره سعادتی، محمد حسن معجونی در نقش عطا سعادتی، محمد نادری در نقش هوشنگ مظاهری، نگار عابدی در نقش شیرین سعادتی، رویا میرعلمی در نقش زیبا سعادتی، امیر کاظمی در نقش سعید مظاهری، ویدا جوان در نقش سارا مظاهری، رضا کریمی در نقش حامد مظاهری، محمد علی تقوی در نقش مروی، اصغر حیدری در نقش سروان کلانتری، زهره فوده در نقش نگین، مرتضی علی آبادی در نقش ترابی، صفرعلی کوهی در نقش پدر نعمتیان، سیدمسعود حسینی در نقش نعمتیان، سعید هاشمی در نقش برادر نعمتیان، نیلوفر افشار در نقش شیوا، ساناز طاری در نقش مهدخت، مرجان هاشمی در نقش الهه نیازی، حسن نوری در نقش جهانگیر نایبی، آرش چگینی در نقش قاسمی، پانته آ سیروس در نقش فرزانه زرین، عرفان برزین در نقش عرشیا سعادتی، محسن قاضی مرادی در نقش رضا سعادتی، محمدرضا داوودنژاد در نقش مشیری، قدرت الله ایزدی در نقش جلال  و بیژن بنفشه خواه بازیگران سریال شمعدونی را تشکیل می دهند.

بازیگران سریال شمعدونی

سریال شمعدونی چه ساعتی پخش می شود؟

مجموعه تلویزیونی «شمعدونی» از یکشنبه اول تیر ماه هر شب به جز پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن آی‌فیلم می‌رود و رأس ساعت‌های ۷:۰۰ و ۱۵:۰۰ روز بعد بازپخش می‌شود.

تعداد قسمت های سریال:

این سریال در ۵2 قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به کارگردانی سروش صحت ساخته شده است.

اسامی بازیگران سریال شمعدونی

سایر عوامل سریال:

برخی دیگر از عوامل سریال شمعدونی عبارتنداز دستیار اول کارگردان: حسن نوری، منشی صحنه: گل کوشان، جانشین تولید: پوریا عطابخشی، دستیار تهیه: رضا طیبی، مدیران تدارکات: مجید رنجبر و امید حسن پور، عکاس: بهرنگ دزفولی زاده، تیتراژ: اشکان چگینی، طراح لباس: نازنین خزاعی، تصویربردار: مهدی دادگر مرام، مدیر برنامه ریزی: امین قوامی، موسیقی: رضا شایا و طاها پارسا، طراح گریم: ایمان امیدواری، طراح صحنه: مهراب قاسم خانی، تدوین و صداگذاری: شهرام کیور، مدیر تولید: رضا کریمی، مدیر صدابرداری: علیرضا نوروزیان، مدیر تصویربرداری: خسرو دادگرمرام، نویسندگان: سروش صحت و ایمان صفایی، تهیه کننده: محسن چگینی، کارگردان: سروش صحت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *