روز پرستار سال ۹۹ | تاریخ دقیق روز پرستار امسال در تقویم سال 99

برای امتیاز دادن به این مطلب کلیک کنید!

روز پرستار سال ۹۹ | تاریخ دقیق روز پرستار امسال در تقویم سال 99

سالروز تولد اسوه صبر و استقامت، حضرت زینب (س) به نام روز پرستار نامیده شده است. در ادامه تاریخ دقیق روز پرستار امسال در تقویم سال ۹۹ را مشاهده می کنید.

یکی از شاخه های علوم پزشکی، پرستاری است. این قشر با توجه به اینکه کار بسیار حساس و سختی را دارند و هر روزه در حال خدمت رسانی به جامعه می باشند؛ برای این شغل از جان و جوانی خود مایه می گذارند.

روز پرستار سال ۹۹ چه روزی است؟

پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها است.

این روز را روز پرستار می نامند و علت نام گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد.

 در ادامه دو حدیث مبارک از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله قرار داده شده است.

پیامبر (ص) می فرمایند: هر کس در برآوردن نیاز بیماری بکوشد، خواه آن را برآورد و خواه برنیاورد، از زیر بار گناه خویش بیرون می رود، به سان آن روز که از مادر، زاده شده است.

ثواب الأعمال ص ۳۴۱

پیامبر (ص) می فرمایند: هر کس یک شبانه روز از بیمارى پرستارى کند، خداوند، او را همراه با ابراهیم خلیل برمی انگیزد و به سان برقی پر درخشش، از صراط می‌گذرد.

ثواب الأعمال ص ۳۴۱

تاریخ دقیق روز پرستار امسال در تقویم سال 99

روز پرستار در سال 99 مصادف است با:

یک شنبه، 30 آذر ۱۳۹۹

1399/09/30

روز جهانی پرستار چه روزی است؟

روز جهانی پرستار هرساله در ۱۲ ماه می میلادی به منظور قدردانی از پرستاران، در اقصی نقاط جهان گرامی داشته می‌شود.

به این خاطر که زادروز فلورانس نایتینگل پرستار انگلیسی و بنیانگذار حرفه پرستاری مدرن در ۱۲ مه است، این روز به عنوان روز پرستار انتخاب شده ‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.