تعبیر خوابسرگرمی

تعبیر خواب ترازو از ابن سیرین و امام صادق برای دختر مجرد

5/5 - (1 امتیاز)
تعبیر خواب ترازو از ابن سیرین و امام صادق برای دختر مجرد

تعبیر خواب ترازو از نظر معبرین معروفی چون ابن سیرین و امام صادق برای دختر مجرد و زن باردار، در این بخش از مجله پیک نت آورده شده است.

تعبیر خواب ترازو در اسلام به دو صورت مختلف ذکر شده است. ابن سیرین می‌ گوید که تعبیر ترازو، قاضی می‌باشد. اگر ببیند ترازوی نو داشت یا کسی به او داد، دلیل که در آن موضع، قاضی و فقیهی پاک دین وجود داد و کفه ترازو، سمع قاضی است و دِرَم های آن، خصومتی است که نزد قاضی کنند و سنگهای ترازو، عدل و داد است که در میان خصمان کند. در جایی دیگر می‌گوید: اگر ببینی درهم در ترازو داری، یعنی به اندازه آن دشمنانی خواهی داشت. تعبیر وزنه‌های ترازو، عدالتی است که قاضی بین طرفین دعوا به اجرا در می‌آورد. اگر ببینی ترازوی نو داری یا کسی آن را به تو داده است، یعنی قاضی و فقیه دینداری در آن مکان وجود خواهد داشت. اگر ببینی با ترازو وزن می‌کنی، یعنی در بین مردم قضاوت و داوری می‌کنی.

در کتاب فرهنگ تفسیر رویا نیز آمده است که ترازو در خواب نمادی از وجدان، عدالت، تلاش برای تصمیم گیری، سبک سنگین کردن جنبه‌های مختلف برای اتخاذ تصمیم، رفتار منصفانه، تلاش برای یافتن تعادل و توازن در زندگی است.

تعبیر خواب ترازو از ابن سیرین و امام صادق برای دختر مجرد

تعبیر خواب‌ ها ممکن است به شکل‌ های مختلفی تفسیر شوند و به عنوان یک نماد یا نشانه نموداری از وضعیتها و تجربیات زندگی فرد در نظر گرفته شوند. در مورد تعبیر خواب ترازو، باید توجه داشت که تفسیر خواب‌ها به شدت به شخصیت، فرهنگ و تجربه هر فرد بستگی دارد و نمی‌ توان آن را به صورت قطعی تعبیر کرد. اما به طور کلی دیدن ترازو در خواب نمادی از وجدان، عدالت، تلاش برای تصمیم گیری، سبک سنگین کردن جنبه‌های مختلف برای اتخاذ تصمیم، رفتار منصفانه، تلاش برای یافتن تعادل و توازن در زندگی، سرنوشت و قضاوت است. در مورد تعبیر خواب ترازو، می‌توان چندین تفسیر متداول را در نظر گرفت:

 • تعادل و توازن: ترازو به عنوان یک وسیله اندازه‌گیری و توازن، می‌تواند نشانگر تعادل در زندگی شما باشد. این ممکن است نشان دهنده نیاز شما به توازن بین امور مختلف مانند کار و زندگی شخصی، حقوق و وظایف، یا حتی تعادل روحی و روانی باشد.
 • خودشناسی و ارزیابی: ترازو می‌تواند نمادی برای خودشناسی و ارزیابی خود باشد. این خواب ممکن است نشان دهنده نیاز شما به ارزیابی و بررسی وضعیت فعلی خود، اعتماد به نفس، یا تلاش برای رسیدن به وزن یا هدفی خاص باشد.
 • نماد وزن و تغییرات فیزیکی: ممکن است خواب ترازو نشان دهنده نگرانی یا توجه شما به وزن و تغییرات فیزیکی خود باشد. این خواب می‌تواند نمایانگر تمایل شما به کنترل وزن، پیگیری سلامتی یا تغییرات در تغذیه و ورزش باشد.

به هر حال، تعبیر خواب‌ها بستگی به شرایط و جزئیات خواب و همچنین تجربه و شخصیت شما دارد.

تعبیر خواب ترازو از نظر معبرین مختلف

ترازو در خواب نماد عدالت، قضاوت، تعادل و برابری است. دیدن ترازو در خواب می تواند نشانه ای از این باشد که شما در حال گذراندن دوره ای از زندگی خود هستید که در آن نیاز به قضاوت و تصمیم گیری دارید. همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که شما در حال تلاش برای برقراری تعادل در زندگی خود هستید. تعبیر خواب ترازو بستگی به شرایط و جزئیات خواب دارد. برخی از معبرین بزرگ تعبیر خواب در مورد دیدن ترازو در خواب چه گفته‌اند؟

 • محمد ابن سیرین: او گوید ترازو قاضی می‌باشد و کفه‌های ترازو توجه و گوش کردن قاضی به حرف‌های طرفین دعوا می‌باشد. اگر ترازو برابر باشد، قاضی عادل و منصف است و اگر کج باشد، قاضی ظالم و جانی است. اگر ترازو شکسته باشد، قاضی آن مکان از دنیا می‌رود. اگر ترازو نو باشد، قاضی و فقیه دینداری در آن مکان وجود خواهد داشت. اگر با ترازو وزن کند، در بین مردم قضاوت و داوری می‌کند. اگر ترازو زیاده و نقصان داشته باشد، دلیل آن زیاده و نقصان در عدل و انصاف قاضی است.
 • ابراهیم کرمانی: او گوید هر خوبی و بدی در ترازو ببیند، تعبیر آن مربوط به عدالت و انصاف قاضی می‌باشد. اگر ببیند شاهین ترازو شکسته است، قاضی آن مکان از دنیا می‌رود.
 • امام صادق (ع): او می‌ فرماید تعبیرهای سنجش و وزن کردن عبارتند از: قضاوت راست و حق، نیکویی، محتاج شدن به قضاوت و داوری، حاکم شدن.
 • منوچهر مطیعی تهرانی: او گوید ترازو در خواب‌های ما نشان ترس از بازخواست و اجرای عدالت است و واهمه‌ای که ما از داوری درباره خویشتن داریم. سنگ‌های ترازو نقاط ضعف و قوت ما هستند که اگر یک روز پای داوری به میان کشیده شد با ارائه آن دلایل می‌توانیم از خود دفاع کنیم. ترازو هر قدر بزرگ‌تر باشد گویای ترس بیشتر و خطای بزرگ‌تر و نهانی ما است. اگر در خواب ترازویی خیلی بزرگ دیدیم حادثه‌ای بزرگ اتفاق می‌افتد. اگر ترازو آن قدر کوچک بود که در دست جا می‌گرفت گویای جسارت و گستاخی ما است.

معنای این خواب از دیدگاه روانشناسی

از دیدگاه روانشناسی، ترازو می تواند نمادی از تعادل بین عقل و احساسات باشد. این خواب می تواند نشان دهنده این باشد که شما در تلاش هستید تا بین منطق و قلب خود تعادل برقرار کنید.

علاوه بر این، ترازو می تواند نمادی از تعادل بین کار و زندگی شخصی باشد. این خواب می تواند نشان دهنده این باشد که شما در تلاش هستید تا بین این دو حوزه زندگی خود تعادل برقرار کنید.

تعبیر خواب ترازو با توجه به جزئیات خواب

 • دیدن ترازو در خواب نشان‌دهنده‌ی نیاز شما به تعادل در زندگی است. ممکن است در حال حاضر احساس کنید که زندگی شما دچار بی‌نظمی شده است و نیاز دارید که آن را به تعادل برسانید.
 • دیدن ترازو در حال استفاده نشان‌دهنده‌ی این است که شما در حال ارزیابی چیزی در زندگی خود هستید. ممکن است در حال تصمیم‌گیری مهمی هستید و نیاز دارید که همه‌ی جوانب را بسنجید.
 • دیدن ترازو که یک طرف آن سنگین است، نشان دهنده این است که شما احساس می کنید که زندگی شما غیرمنصفانه است.
 • دیدن ترازو که هر دو طرف آن برابر است، نشان دهنده این است که شما احساس می کنید که زندگی شما در تعادل است.
تعبیر خواب ترازو برای دختر مجرد

تعبیر خواب ترازو برای دختر مجرد

دیدن ترازو در خواب برای دختر مجرد معانی متفاوتی نسبت به خواب های دیگر دارد. ترازو در خواب نمادی از شریک زندگی مناسب است. ترازو در خواب برای دختر مجرد بیانگر نزدیک شدن تاریخ ازدواج اوست و دیدن ترازو طلایی به معنای حسن نیت و اعتماد به نفس است. خرید ترازو در خواب بیانگر نیاز به آمادگی برای زندگی زناشویی است. علاوه بر این، دیدن خرید ترازوی طلا در خواب بیانگر آرزوی او برای رسیدن به موفقیت و سعادت در زندگی است. اگر دختر مجردی در خواب خود را روی ترازو ایستاده ببیند، بیانگر خصوصیات شگفت انگیز او و آگاهی او از اهمیت عدالت و تعادل در زندگی است.

تعبیر خواب ترازو برای زن باردار

اگر زن باردار در خواب ببیند که برای وزن کردن خود، روی ترازو ایستاده است، بیانگر میزان نگرانی او برای سلامت جنین است. اگر ببیند که در وزن ایده آلی قرار دارد، گواه این است که او فرزندی سالم به دنیا خواهد آورد. اگر هم ببیند که اضافه وزن دارد، بیانگر فراوانی پول است.

معنای این خواب برای زن و مرد متاهل

 • تعبیر خواب ترازو برای زن متاهل:

دیدن ترازو در خواب برای زن متاهل بیانگر عدالت و راستی است که بیانگر نیاز به اصلاح مشکلاتی است که ممکن است در روابط بین او و شوهرش وجود داشته باشد. همچنین ترازو در خواب برای زن متاهل بیانگر ثبات زندگی زناشویی است. اگر زن متاهل در خواب از ترازو برای وزن کردن چیزی استفاده کند، نشان دهنده علاقه به جزئیات و نظم در زندگی زناشویی است. اگر زن متاهل ببیند که چیزی را در ترازو وزن می کند و می بیند که وزن آن کمتر از آن است که گفته شده، بیانگر آن است که در زندگی خود از عدم عدالت و درستکاری رنج می برد و باید رفتار و نگرش خود را اصلاح کند.

 • تعبیر خواب ترازو برای مرد متاهل:

برای مردان متاهل دیدن ترازو در خواب بیانگر خیر و معیشت و رهایی از پریشانی و عدالت و مساوات است. ترازو در خواب بیانگر ثبات زندگی زناشویی است، دیدن ترازو در خواب مرد متاهل به این معناست که از همسرش احساس رضایت و خوشی می کند. همچنین این خواب از خوبی و موفقیت در زندگی زناشویی و خانوادگی خبر می دهد. اگر مرد متاهلی در زندگی زناشویی خود دچار دغدغه ها و مشکلاتی است، دیدن ترازو در خواب بیانگر امکان حل آن مشکلات و غلبه بر آن نگرانی است. اگر مرد متاهلی ببیند که خود روی ترازو ایستاده است، این خواب را می توان به عنوان نیاز او به تعادل و انصاف در زندگی تعبیر کرد.

تعبیر خواب ترازو دیجیتال

امروزه از ترازوی دیجیتال استفاده می شود و به همین دلیل هم ممکن است در خواب ترازو دیجیتال ببینید و برای شما سوال پیش بیاد که تعبیر این خواب چیست؟ دیدن ترازو دیجیتال در خواب نشان دهنده پشیمانی و عذرخواهی از آنچه در گذشته بوده است و همچنین بیانگر مسئولیت پذیری و طلب بخشش از دیگران است. همچنین ترازوی دیجیتال در خواب، نیاز به اعتدال و تعادل در کار، عقب نشینی نکردن از مسئولیت و پایبندی به عدالت و راستی را بیان می کند. علاوه بر این ترازو دیجیتال در خواب بیانگر تعادل در معاملات مالی و تجاری است و می تواند نشان دهنده استفاده از فناوری در مدیریت امور زندگی باشد.

تعبیر خواب وزن کشیدن

اگر در خواب ببینید که در حال استفاده از ترازو برای وزن کردن چیزی هستید، این نشان می دهد که شما در حال ارزیابی چیزی در زندگی خود هستید. همچنین اگر ببینی با ترازو وزن می‌ کنی، یعنی در بین مردم قضاوت و داوری می‌کنی. اگر زن متاهل در خواب از ترازو برای وزن کردن چیزی استفاده کند، نشان دهنده علاقه به جزئیات و نظم در زندگی زناشویی است. اگر در خواب ببینید که ترازو به نفع شما سنگینی می کند، این نشانه خوبی است و نشان می دهد که شما در حال پیروزی در یک مبارزه یا رقابت هستید. اگر در خواب ببینید که ترازو به ضرر شما سنگینی می کند، این نشانه بدی است و نشان می دهد که شما در حال شکست خوردن در یک مبارزه یا رقابت هستید.

تعبیر خواب ترازوی خراب

دیدن ترازوی خراب در خواب نشانه ای از عدم تعادل و نابرابری در زندگی فرد خواب بیننده است. این خواب می تواند نشان دهنده این باشد که شما در زندگی خود احساس ناامیدی یا بی عدالتی می کنید. همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که شما در حال تلاش برای برقراری تعادل در زندگی خود هستید، اما با موانعی روبرو هستید. جزئیات خواب و موقعیت فرد خواب بیننده می تواند در تفسیر خواب ترازو خراب یا شکسته تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، اگر در خواب ببینید که ترازو به طور ناگهانی خراب می شود، این نشان دهنده این است که مشکلات و موانعی در زندگی شما به طور غیرمنتظره ای ظاهر خواهند شد. اگر در خواب ببینید که خودتان ترازو را خراب می کنید، این نشان دهنده این است که شما در حال ایجاد مشکلات و موانع برای خود هستید.

تعبیر خواب سنگ ترازو

سنگ ترازو در خواب نماد عدالت، قضاوت، تعادل و برابری است. دیدن سنگ ترازو در خواب می تواند نشانه ای از این باشد که شما در حال گذراندن دوره ای از زندگی خود هستید که در آن نیاز به قضاوت و تصمیم گیری دارید. همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که شما در حال تلاش برای برقراری تعادل در زندگی خود هستید. جزئیات خواب و موقعیت فرد خواب بیننده می تواند در تفسیر خواب سنگ ترازو تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، اگر در خواب ببینید که سنگ ترازو سنگین است، این نشان می دهد که شما در حال غلبه بر چالش ها و مشکلات در زندگی خود هستید. اگر در خواب ببینید که سنگ ترازو سبک است، این نشان می دهد که شما در حال تجربه مشکلات و موانعی در زندگی خود هستید.

پیشنهاد: تعبیر خواب چکش برای دختر مجرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا