فرهنگ و هنر

معرفی کامل سریال بانوی سردار، بازیگران، خلاصه داستان و زمان پخش

4.4/5 - (18 امتیاز)

معرفی کامل سریال بانوی سردار، بازیگران، خلاصه داستان و زمان پخش

سریال بانوی سردار به كارگردانی پرویز شیخ طادی قرار است پس از عید غدیر روی آنتن شبكه سه برود. این در حالی است كه پیش از این در اخباری كه در رسانه‌ها منتشر شده قرار بود این سریال از شبكه یك پخش شود كه سرانجام به شبكه سه رسید.

معرفی کامل سریال بانوی سردار

بعد از ماجرای توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران، علاوه بر پوشش اخبار مختلف آن از شبکه‌های سیما،‌این‌ بار مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه هم که قبل‌تر وعده پخش یک سریال ضد انگلیسی را داده بود دست‌ به کار شد و در گفت‌وگویی که داشت از پخش این سریال با نام بانوی سردار خبر داد. سریال بانوی سردار به كارگردانی پرویز شیخ طادی قرار است پس از عید غدیر روی آنتن شبكه سه برود. این در حالی است كه پیش از این در اخباری كه در رسانه‌ها منتشر شده قرار بود این سریال از شبكه یك پخش شود كه سرانجام به شبكه سه رسید.

بانوی سردار

از ‌مکان‌های فیلمبرداری این سریال می‌توان به ارتفاعات پردیس و پلور مازندران، زرنان شهریار، شهرك دفاع مقدس و یكی از لوكیشن‌های فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» اشاره كرد. این سریال بیش از 60، 70 مكان فیلمبرداری دارد. مكان اصلی منطقه زرنان شهریار بوده كه قلعه بی‌بی‌مریم است. مكان‌های دیگر در تهران، اطراف آن و مازندران چون پردیس،‌ كلور، واصفجان، شهرك غزالی، شهرك دفاع مقدس و مكان سریال مختارنامه نیز استفاده شده است. در برخی مكان‌ها دكورهای تازه‌ای ساخته شده و در بخش‌های دیگری دكورهای موجود ترمیم و به آنها افزوده شده است.

بازیگران سریال بانوی سردار

ضمن این‌كه سینا سرلك نیز خواننده تیتراژ این سریال است. پیش از این پرویز شیخ‌طادی كارگردان این مجموعه در گفت‌وگویی پیرامون این سریال توضیح داده بود كه این سریال، یادآور و الهام گرفته از زندگی زنان مبارزی است كه نقش تاثیرگذاری در تاریخ داشتند و نكته مهم‌تر آن این است كه فعالیت‌های اجتماعی و رزمی آنها هیچ‌گاه مانع از رسیدگی به خانواده و زندگی شخصی‌شان نشد. تمام تلاش ما در این مجموعه این بود كه رشادت‌های آنها را به تصویر بكشیم و نقش تأثیرگذار زنان در فعالیت‌های اجتماعی را مطرح كنیم در حالی كه چیزی از زن و مادر بودنشان كم نمی‌شود و مبارزان موثری در فضای اجتماعی دوران خودشان بودند. پیش‌تولید این مجموعه حدودا دو ماه به طول انجامیده، از اواخر آذر دو سال قبل آغاز و تا نیمه بهمن ادامه داشته است و پس از گذراندن این مراحل، 18 بهمن96 تصویربرداری آغاز شد.

بازیگران زن و مرد سریال بانوی سردار

خلاصه داستان 

این سریال یكی از سریال‌های تاریخی و پر مکان و پربازیگر تلویزیون است كه فصل نخست آن به زندگی نخستین بانوی سردار ایرانی در مبارزه با استكبار انگلیس و حكومت مركزی رضاشاه می‌پردازد. از ویژگی‌های این سریال می‌توان به تربیت فرزندان دلیر و وطن‌پرست شیر علیمردان خان، ایجاد وحدت بین اقوام ترك‌تباران و لرتباران، تاثیرگذاری بی‌بی مریم بر قوم بختیاری واستقلال و اتكا به خود اشاره كرد كه در مضمون این سریال جاری است.

بانوی سردار مجموعه‌ای اقتباسی است كه نگارش و تحقیق آن دو سال به طول انجامید و درباره زندگی بی‌بی مریم ملقب به سردار مریم است كه عدل و عدالت را بین اقوام گسترش داد و دربین رعایا محبوبیت پیدا كرد و دست خان‌ها را كوتاه كرد. در این مجموعه قرار است برشی از شخصیت حماسی این بانو به تصویر درآید. آنچنان كه گفته می‌شود گروه نویسندگان، نه‌تنها با استناد به یك منبع بلكه با رجوع به كتب مختلف و بهره بردن از تحقیقات میدانی به شناخت از این شخصیت رسیده‌اند و قرار است بخشی از زندگی او را با نگاه خود برای مخاطبان روایت كنند البته ظاهرا پرداختن به زندگی بی‌بی ‌مریم بهانه‌ای است تا به وقایع تاریخی آن مقطع در باره این قوم پرداخته شود.

اسامی بازیگران بانوی سردار

این داستان‌های تاریخی برگرفته از زندگی افراد بسیاری همچون مادر كریم‌خان زند، تاریخ مربوط به اواخر دوران احمدشاه، بی‌بی مریم سردار بختیاری و … است و به زندگی نخستین بانوی سردار ایرانی در مبارزه با استكبار انگلیس و حكومت مركزی رضاشاه می‌پردازد.  پر مكان بودن مجموعه به دلیل ماهیت كار و به خاطر جغرافیایی است كه در آن زمان بختیاری‌ها در آن زندگی می‌كردند.

بازیگران سریال بانوی سردار

پانته‌آ سیروس بازیگر اصلی این سریال نقش بی‌بی مریم را ایفا می‌كند كه به دلیل توانمندی‌هایی كه در سواركاری و تیر اندازی داشته برای این نقش انتخاب شده است. در كنار او حبیب دهقان‌نسب، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، مهدی میامی، فرزین محدث، محمد فیلی، كاظم هژیرآزاد، صدرالدین حجازی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا مهران، مرتضی زارع، سعیده عرب، علیرضا جاویدفر، بهشاد چنگیزی، سیاوش درخشی، شاپور كلهر، پارسا قربانی، مجید كریمی، علیرضا دیلمی، فاطمه شكری، عسل قرایی هم در این سریال ایفای نقش می‌كنند.

منبع: جام جم

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

پیشنهاد: خلاصه داستان و بازیگران سریال ترور خاموش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا